17 Октомври 2025петък14:56 ч.

Министър Иван Иванов: Без магистрала „Хемус“ в Северна България няма бъдеще

автор:Дума

visibility 2912

Това, което се случва, е важно за всички живеещи в Северна България, защото без магистрала „Хемус“, няма бъдеще. Пускането ѝ ще облекчи пътуващите за Плевен и Русе. След около месец облекчението ще бъде за всички пътуващи до Варна, защото строителството продължава. Това каза по време на днешната инспекция на участък 1 от магистрала „Хемус“ – между Боаза и Дерманци, министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов.

Вицепремиерът Атанас Зафиров, който също участва в инспекцията, посочи, че с пускането на магистралния участък в експлоатация се създава по-безопасна среда. „Нядавам се всичко да се случва с по-бързи темпове. Всички институции са отговорни за усилията“, каза още той.

По това време по магистрала „Хемус“ трябваше да се пътува изцяло, заяви председателят на парламентарната комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление Николай Нанков. Той изрази съжаление за загубеното време, заради което в експлоатация е пусната само част от магистралата и изказа адмирации за екипа на министър Иванов, който е ускорил инфраструктурното строителство. Николай Нанков посочи, че са издадени разрешения за нови участъци от магистрала „Хемус“, предстои това да бъде направено и за учасък 9.

Новият 10-километров участък от АМ „Хемус“ е между пътните възли „Боаза“ и „Дерманци“ и по него вече пътуват превозните средства до 12 тона. Трасето започва при 88-и км от п. в. „Боаза“ и достига до пресичането с път ІІІ-307 Луковит – Угърчин, включително пътен възел „Дерманци“. Чрез двата пътни възела ще се осъществява връзката с републиканската пътна мрежа. На финален етап е изграждането на етапна връзка при 103-и км, която ще свързва новоизграденото трасе на магистралата и съществуващия път III-307 Луковит – Угърчин. През нея ще преминава трафикът до окончателното завършване и пускането в експлоатация на следващия участък от АМ „Хемус“. Очаква се отсечката от п. в. „Дерманци“ до етапната връзка при 103-ти км на автомагистралата да бъде завършена през следващия месец.

Участието във властта не е самоцел за БСП

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 194

Първите ни два F-16 не летят, до дни чакаме нови 2

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 194

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 370

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 363

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 362

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ