07 Юни 2023сряда16:43 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°. Днес над Западна България облачността ще бъде разкъсана, предимно купеста. До обяд в отделни райони там, а след обяд на повече места, главно в планинските райони, ще превали и прегърми. В Централна и Източна България ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, в Източна България след обяд умерен, от изток. Максималните температури ще останат без съществена промяна - между 23° и 28°, в София - около 24°.

Фон дер Лайен обяви за 120 000 украински жертви, цензурираха видеото и изявлението ѝ

В Киев са бесни, само президентът, командващият или министърът на отбраната имали право да обявяват такива данни

автор:Дума

visibility 223

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен разгневи Украйна с изказването си, че от началото на руската агресия страната е дала 120 000 жертви, предаде БНР.

Наложи се видеото и писменото ѝ изявление да бъдат коригирани и частта за украинските загуби във войната беше премахната. Това доведе до истинска бура от коментари в Туитър акаунта на Фон дер Лайън. 

Думите ѝ за над 20 000 убити в Украйна цивилни и над 100 000 военни предизвикаха учудване.

На изказването ѝ реагира Сергей Никифоров – представител на украинския президент Володимир Зеленски.

Той заяви, че информацията за загубите на въоръжените сили на Киев е чувствителен въпрос и че тя може да бъде огласявана само от главнокомандващия, министъра на отбраната или държавния глава.

Става дума за жертви – и убити, и ранени, уточни в "Туитър" говорителят на Комисията Дана Спинант.

На новината за цензурирането на изявлението на фон дер Лайен реагира и Дмитрий Медведев, бивш президент и премиер на РФ, в момента - заместник-председател на Съвета по сигурността на РФ.

"Очевидно е, че лелката (Урсула фон дер Лайен, бел. ред.) е била "посъветвана" от обкома във Вашингтон. Изглежда крайно унизително. Няма никакъв ЕС, а 51-ви американски щат", коментира Дмитрий Меведев.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

КЕВР: Компенсации за абонатите за некачествен ток

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 107

Иска се забрана за внос и на укрйинско олио

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 107

ЕК одобри 77 млн. евро за райони с висока безработица

автор:Дума

visibility 185

/ брой: 107

Социология за мошеници

автор:Александър Симов

visibility 300

/ брой: 107

Низ от скандали

автор:Евгени Гаврилов

visibility 234

/ брой: 107

Конституцията не е просто хартия

автор:Дума

visibility 220

/ брой: 107

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ