24 Април 2024сряда06:31 ч.

Камбуров пак унизи Левски

Нападателят вкара 2 гола за победата с 3:1 на Берое на "Герена", има общо 20 срещу "сините"

/ брой: 153

автор:Владимир Николов

visibility 1016

Мартин Камбуров отново направи за резил Левски и бе в основата на първата загуба на "сините" през сезона. В съботното дерби на V кръг в efbet лигата на "Георги Аспарухов" ветеранът, който след 2 месеца ще навърши 39 години, започна на резервната скамейка, но само за 16 минути след появата си отбеляза първите си 2 гола през сезона и домакините напуснаха терена с наведени глави. Камбуров се превърна в истинска черна котка за "сините", като им е отбелязал 20 гола.

Берое пък се превърна в кошмарен за "сините" съперник, като постигна 4-та поредна победа, 3-та на "Герена". От старта на сезон 2013-2014 г. заралии имат 11 победи, 3 равенства и 5 загуби срещу "сините", като отборът няма спечелен трофей от 6 години, докато Левски е в по-тежка серия от 10 години без отличие.

Точно преди 6 години Берое победи точно Левски на финала за Купата на България през 2013 г. и после го превърна в свой "абонат".

Единствено неизменният в последните 8 години шампион Лудогорец има по-внушителен актив срещу "сините" - 12 победи, 5 равни и 2 загуби.

ЦСКА-Сф също е със сериозен актив срещу "вечния съперник" - 10 победи, 6 равни и 3 загуби.

А това прави нещата притеснителни за отбор, който живее с миналото и със спомените за "гранд".

Срещу Левски Камбуров има 1 гол за Ботев Пд в далечната 2001 г., когато Илия Юруков е бил на 6 месеца, а после 10 за Локо Пд, 4 за Локо Сф и 5 за Берое. При това нападателят от Свиленград няма гол в синята врата с екипа на ЦСКА през 2013 г., а и 4 сезона е играл зад граница - за Ал Ахли, Дубай (2006-2007), Астерас Триполи, Гърция (2007-2008) и за китайския Далиан Шиде (2010-2012).

Само 3 от 20-те му попадения срещу Левски са от дузпи и 1 (първият) от пряк свободен удар.

Камбуров има 10 гола на "Герена" и 10 в домакинствата на своите 4 отбора.

Той е футболистът, вкарал последния хеттрик на "сините" на "Герена" в българския елит - през април 2009 г. с екипа на Локо (Сф).

Гостите от Стара Загора напълно заслужиха успеха и свалиха предсрочно "сините" от върха, като влошиха головата им разлика преди същинското дерби Лудогорец - ЦСКА снощи.

Мачът започна с токов удар и реферът Николай Йорданов го прекъсна за 20 минути заради тъмнината. Почивката се отрази зле на халфовете на Левски, които губеха топката в центъра, и след бързи контраатаки португалецът Педро Еуженио (39) след грешка на реабилитирания негов сънародник Фелипе Нашименто и на 2 пъти Камбуров след грешки на младока Илия Юруков матираха вратаря на домакините.

При това в добавеното време на първата част юношата на "сините" Иван Бандаловски уцели гредата.

Аржентинският плеймейкър Франко Мазурек (75) пък вкара дебютно със синия екип, но и това не зарадва близо 5000 сини фенове.