25 Април 2024четвъртък18:39 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Кой е държавата?

/ брой: 195

автор:Братя Ружеви

visibility 2549

"Проблемът в българската култура е, че от години, от десетилетия дори държавата е абдикирала". Това заяви служебният министър на културата Мартин Иванов. Ние приветстваме тази констатация. Но ще отидем по-далеч.
Проблемът на българската държава вече 25 години е, че ние сме много силни в тежките диагнози, мрачните прогнози и количеството стратегии. И че сме много слаби в търсене на решения. Не се сравняваме с никого, не се състезаваме с никого. И никога не говорим в първо лице единствено число. Ще се намери ли един ден български министър на културата, който ще си подаде оставка, защото заделеният процент от БВП за култура е унизително нисък? В момента той е 0,5% от БВП и заради това се пита - ще се пренесе ли някога разговорът от Министерството на културата в Министерството на финансите? Ще вземем ли нещо от чужди практики? Например от отношението в САЩ към меценатството? Или на нас ни стига да вземем оттам само силната любов към санкциите спрямо Русия? Ще погледнем ли към данъчните системи на белите европейски държави? Ще видим ли как там богатите участват много по-сериозно при формирането на националните бюджети?
Крайно време е, когато се изричат тежки диагнози, да се дава отговор и на основния въпрос - кой е държавата? Когато един министър говори за държавата като за далечно царство, което се намира зад хоризонта, това е проблем.
Казваме това по принцип, защото човекът е служебен министър и е за малко. Това му позволява да замени политиката с литература.

Обществените поръчки над 5 млн. лв. под специален надзор

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 79

Забраняват рекламата на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 333

/ брой: 79

Безплатни винетки за електромобилите на инвалидите

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 79

Жилищните кредити с нови рекорди

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 79

Северна Македония гласува за президент

автор:Дума

visibility 299

/ брой: 79

ЕП прие закон за защита на жените

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 79

Хиляди деца в Румъния оставени на бабите

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 79

Накратко

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 79

Политически кукувици

автор:Александър Симов

visibility 393

/ брой: 79

Договорът с „Боташ“ е национално предателство

visibility 324

/ брой: 79

Как Йончева забрави "Ало, Банов"

автор:Дума

visibility 339

/ брой: 79

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ