Снимка levski.bg

Левски спечели турнира в памет на Трифон Иванов

/ брой: 155

visibility 82

Младите футболисти на Левски спечелиха за трети пореден път турнира в памет на легендата на българския футбол Трифон Иванов. На финала „сините“ разгромиха ЦСКА-София с 5:0. Две попадения отбеляза Стивън Гаоте, по едно добавиха Любомир Каракашев и Иво Матев, а петото бе автогол на играч на съперника.

Надпреварата на стадион "Ивайло" във Велико Търново бе на Футбол 9, за дeцa, poдeни cлeд 1 янyapи 2008 г., като мачовете се играха в две полувремена от по 30 минути.

Възпитаниците на треньора Милен Гаджев стартираха надпреварата с две разгромни победи в своята група – 5:1 срещу Бероe и 8:0 над домакина Етърe. ЦСКА-София спечели другата група, в която бяха още отборите на Черноморец Бс и Локо ГО.

Шампионите получиха златни медали и купата за първо място от заместник- кмета на Община Велико Търново проф. Георги Камарашев.

Призът "железен защитник" бе връчен на бранителя на "Левски" Стоян Лазаров от Леля Маринка, майка на Трифон Иванов, дъщеря му Галя Иванова и Бончо Генчев, председател на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново.