Генчев пусна 4-ма българи, но пак само чужденци се разписаха

/ брой: 234

автор:Марин Милашки

visibility 745

Шампионът Лудогорец се класира без проблеми за четвъртфиналите на Купата на България след победа С 3:0 като гост над лидера във Втора лига Септември. На стадиона в квартал "Драгалевци" гостите от Разград стигнаха до класическия успех с голове на румънеца Козмин Моци (10), поляка Якуб Швиерчок (19) и конгоанеца Мавис Чибота (56 от дузпа).

Домакините опитаха да бъдат равностойни, но дори и срещу резервите на "орлите" не успяха да се противопоставят. Повечето от титулярите на шампиона получиха почивка от наставника Станислав Генчев. Той остави на пейката националния вратар Пламен Илиев и контузения Антон Недялков,

но пусна в игра 4-ма българи - "замразеният" Светослав Дяков, Станислав Манолев, Георги Терзиев и крилото Димо Бакалов.

Септември имаше няколко положения за попадение, но успя да стигне само до две греди на Спас Георгиев (38) и Владимир Николов (54). Моци бе изведен от капитана Дяков в наказателното поле и простреля вратаря Валентин Галев. После Георги Русев се  подхлъзна и подари топката на Стефан Баджи, който изведе Швиерчок на чиста позиция. През втората част Сисиньо беше настъпен в наказателното поле от Юлиян Попев и съдията свири дузпа. От 11-те м Чибота оформи класиката. До края пропуски направиха Шверчок на два пъти и Дан Битон.

„Загубихме защото получихме 3 гола, но много съм доволен от старанието на футболистите. Опитваме се да правим това, което работим през цялата година. При 2-3 грешки Лудогорец се възползва. Нашите футболисти още ще трябва да се учат да стигнат Лудогорец“, отбеляза треньорът на Септември Милен Радуканов. "Мисля, че никой отбор в България не е правил преса на Лудогорец от аут. Радостен съм, че се противопоставихме. Чисто футболно имахме интересни неща", допълни той.

„Искам да поздравя домакините, че бяха създали условия за игра въпреки снега, който падна предишния ден. Ние сме отбор, който обича да играе футбол, а днес теренът беше в състояние за мач. Когато играем с отбор от Втора лига, може да има подценяване, затова говорихме много преди двубоя. Добре е, когато успееш да отбележиш гол рано, това изнервя противника, доволен съм, че успяхме да вкараме, за да улесни след това срещата. Доволен съм от всички, при нас няма титуляри и резерви. Септември се опитаха да играят атакуващо, не се бяха прибрали. Оставяха ни и пространства. Във всеки един мач играем за победа, надявам се в събота да я постигнем и срещу Черно море, но преди това трябва да се възстановим”, заяви треньорът на "орлите" Станислав Генчев.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"