19 Април 2024петък13:57 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

А68 се превърна в звезда в социалните мрежи

Най-големият айсберг вече не съществува

/ брой: 76

автор:Дума

visibility 94

Айсбергът А68 в Антарктика, който беше най-големият в света, се е разпаднал на безброй малки фрагменти, съобщи Би Би Си. Когато се отдели от Антарктика през 2017 г., площта му беше почти 6000 кв. км - колкото малка държава. Според спътниците на НАСА обаче останалите от него парчета са толкова малки, че вече не си струва да бъдат проследявани от американския Национален център по снеговете и ледовете.

Вълните, топлата вода в Атлантическия океан и по-високата температура на въздуха в крайна сметка унищожиха айсберга. След като се откъсна от ледения шелф на Антарктическия полуостров, А68 близо година почти не се движеше. След това тръгна на север все по-бързо, задвижван от силни течения и ветрове. Той се насочи по познат маршрут в Южния Атлантически океан към британската задморска територия Южна Джорджия. Именно при този малък остров изчезват много от големите айсберги. Те засядат в плитчините и са обречени постепенно да се разтопят. А68 успя да избегне тази съдба и ще бъде запомнен като първия айсберг, превърнал се в звезда в социалните мрежи. Хората по цял свят споделяха негови снимки.

Коефициентът на дебелината на айсберга е като четири листа хартия формат А4 един върху друг. Така че А68 е бил невероятно гъвкав, но и крехък при движението си в океана. Издържал е така четири години, след това се е разпаднал на пет парчета, които също са се превърнали в малки фрагменти.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"

автор:Дума

visibility 205

/ брой: 75

Еврото пак се отлага

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 75

Руските активи - в полза на Украйна

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 75

Полицията разтури лагер на 450 мигранти в Париж

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

САЩ връщат петролните санкции за Венецуела

автор:Дума

visibility 203

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 75

Признат провал

автор:Евгени Гаврилов

visibility 210

/ брой: 75

Отново за енергийно бедните

visibility 220

/ брой: 75

Липса на отговорност

автор:Александър Урумов

visibility 204

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ