20 Февруари 2026петък17:08 ч.

Русия и Украйна си размениха пленници

/ брой: 25

автор:Дума

visibility 15804

На втория ден от преговорите в Абу Даби делегациите на Русия и Украйна се договориха да разменят по 314 военнопленници, написа в мрежата Екс посредникът в преговорите, спецпратеникът на САЩ Стив Уиткоф. Атмосферата на разговорите е по-делова, отколкото на всички предишни срещи. Страните са обсъждали "икономическите аспекти, териториалния въпрос, механизма за прекратяване на огъня". Уиткоф окачестви преговорите като продуктивни. Според него през следващите седмици се очаква напредък по разрешаване на конфликта.
Представители на европейски държави са направили няколко опита да се включат в консултациите, но не бяха на масата за преговори на 5 февруари, съобщи западен източник пред ТАСС.
В отговор на въпрос руският представител Кирил Дмитриев сподели, че "подпалвачите на война" от Европа и Британия постоянно се опитват "да попречат на този процес", да се напъхат в него. Според него колкото повече са тези опити, толкова по-ясно се вижда, че "има прогрес" и "добро позитивно движение напред". 
Междувременно САЩ и Великобритания ще проведат в Естония военни учения с тежка бойна техника, включително танкове, на 100 км от границата с Русия.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 896

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 889

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 965

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 876

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 841

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 875

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ