11 Юли 2025петък10:56 ч.

Мнение:

Скопие да приеме позицията на България

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 7768

Северна Македония трябва да се съобрази с българските искания, ако иска да продължи присъединяване в ЕС, заяви датският евродепутат Нийлс Фулсанг.
"Имаме френско предложение, което отразява безпокойствата на България, и то има сериозна тежест. И ние трябва да продължим да се вслушваме в България, включително когато става дума за Северна Македония", изтъкна Фулсанг. 
Той добави, че се очертава преговорите със Северна Македония да не са още приключили по време на председателството на Дания, като най-вероятно ще бъдат прехвърлени на следващата страна председател - Кипър. Евродепутатът уточни, че ЕС не цели създаването на "опасни политически конфликти" в европейската общност. 
Той също похвали България, че е изпълнила критериите за присъединяване към еврозоната, което според него е значителен успех както за страната, така и за целия Европейски съюз.

Обиски в енергетиката заради договора с "Боташ"

автор:Дума

visibility 3557

/ брой: 125

Въвеждат пълен контрол върху шофьорските курсове

автор:Дума

visibility 6193

/ брой: 125

Обявите за работа намаляват

автор:Дума

visibility 5808

/ брой: 125

Едва 31% от българите са чували за европроекти

автор:Дума

visibility 6288

/ брой: 125

Македонският език отхвърлен в Страсбург

автор:Дума

visibility 3236

/ брой: 125

Санчес с мерки против корупцията в Испания

автор:Дума

visibility 5885

/ брой: 125

Арестуваха заподозрян за терор в Германия

автор:Дума

visibility 3176

/ брой: 125

Единение

автор:Александър Симов

visibility 5821

/ брой: 125

За убеждаването

автор:Първан Симеонов

visibility 3770

/ брой: 125

Пет препоръки към България от ЕС

автор:Дума

visibility 2423

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ