25 Април 2024четвъртък02:40 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Половината от износа ни извън ЕС е за 6 страни

/ брой: 110

автор:Дума

visibility 720

През първите четири месеца на годината износът на стоки от България за трети страни нараства с 14,7% в сравнение със същия период на предходната година и е за 5,9 млрд. лв. Основни търговски партньори на България са Турция, Китай, Сърбия, САЩ, Русия и Северна Македония, които формират 51,9% от износа за трети страни, показват данните на Националния статистически институт. Само през април експортът нараства с 1,7% спрямо същия месец на предходната година и е за 1,4 млрд. лв.

Вносът през четирите месеца се увеличава с 9,1% в сравнение със същия период на 2018 г. и е на стойност 7,3 млрд. лева. Най-голям е стойностният обем на стоките, внесени от Русия, Турция, Китай и Египет. През април вносът на стоки в България от трети страни намалява с 14,4% спрямо същия месец на предходната година и е за 1,5 млрд. лв. Външнотърговското салдо на България с трети страни през периода януари - април 2019 г. е отрицателно и е 1,4 млрд. лева.

През периода януари - април 2019 г. от България общо (за ЕС и трети страни) са изнесени стоки, на стойност 18,7 млрд. лв., което е с 9,5% повече в сравнение със същия период на предходната година. През април общият износ на стоки е за 4,5 млрд. лв. и се увеличава с 6,1% спрямо същия месец на предходната година.

През първите четири месеца на годината общо в страната са внесени стоки, на стойност 20,6 млрд. лв., или с 4,6% повече спрямо същия период на 2018 година. Само през април общият внос на стоки нараства с 0,2% спрямо същия месец на предходната година и възлиза на 4,9 млрд. лв. Общото външнотърговско салдо е отрицателно през периода януари - април 2019 г. и е на стойност 1,9 млрд. лева.

Ако промените минат, ще има помощи за фермерите

автор:Дума

visibility 354

/ брой: 78

АЯР даде постфактум лиценз за горивото на "Уестингхаус"

автор:Дума

visibility 374

/ брой: 78

Евтиният роуминг остава поне до 2032 г.

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 78

ЕП узакони правото на ремонт след края на гаранцията

автор:Дума

visibility 362

/ брой: 78

Великобритания гони бежанците в Руанда

автор:Дума

visibility 297

/ брой: 78

200 мощни земетресения в Тайван за 12 часа

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 78

Учителите в Белгия искат по-голям бюджет

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 78

Китай насърчава ядрената енергетика

автор:Дума

visibility 285

/ брой: 78

Марионетка на задкулисието

автор:Александър Симов

visibility 388

/ брой: 78

Новите реалности

visibility 291

/ брой: 78

За БСП честно и откровено

visibility 403

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ