04 Септември 2025четвъртък00:12 ч.

Антисоциалният Мерц поляризира Германия

/ брой: 163

автор:Дума

visibility 1391

Социалната асоциация на Германия (САГ/SoVD) обвини канцлера Фридрих Мерц, че разделя обществото с негативизма си към социалната държава.
Мерц "посяга към реторичните трикове и създава впечатлението, че социалната държава ще ни доведе до финансова разруха", заяви председателката на САГ Михаела Енгелмайер пред агенция ДПА. "Това не само е фактически невярно, но и социално опасно". 
На партийната конференция на ХДС в Бон канцлерът обяви, че "от години живеем над възможностите си", и потвърди необходимостта от социални реформи. "В настоящия си вид, особено с т.нар. граждански доход, това не може да остане и няма да остане", каза той на форума в неделя и се обяви срещу основни социални плащания. По думите му това ще означава съкращения.
"Вместо социални съкращения е необходима справедлива данъчна реформа с по-голям принос от страна на хората с високо състояние", възрази председателката на САГ. 

Виетнам отбеляза 80 години независимост

автор:Таня Глухчева

visibility 580

/ брой: 164

Русия и Китай държат на суверенното равенство

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 164

Германски министър нахока Лайен

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 164

Накратко

автор:Дума

visibility 559

/ брой: 164

Бесовете и външната политика

автор:Александър Симов

visibility 599

/ брой: 164

„Фронтова държава“ ли?

visibility 583

/ брой: 164

Пропуква ли се "стъкленият таван"?

автор:Аида Ованес

visibility 600

/ брой: 164

Присъдата "отказ от производство"

visibility 648

/ брой: 164

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ