20 Април 2024събота03:31 ч.

Бившите съотборници в Реал М Кристиано Роналдо (вляво) и Карим Бензема се поздравяват след мача на Португалия и Франция (2:2), в който двамата вкараха всички голове

Роналдо с нови рекорди

Португалия и Германия стигнаха с мъки до 1/8-финалите

/ брой: 120

visibility 317

Кристиано Роналдо записа нови рекорди в бляскавата си кариера. Петкратният носител на "Златната топка" вкара от пресилени дузпи и двата гола за Португалия, която измъкна 2:2 със световния шампион Франция в голямото дерби на Група F на Евро 2020. Големият нападател откри от наказателен удар, но в добавеното време на полувремето на "Пушкаш Арена" в Будапеща Карим Бензема (45+2 и 47) изравни и направи обрата, но Кристиано не сбърка и при втората дузпа. Така Португалия събра 4 т. и остана на третото място, но се класира за 1/8-финалите като един от четирите най-добри трети отбора.
В унгарската столица Роналдо изравни "вечния" рекорд на Али Даеи (Иран) за най-много голове за национален отбор. Двамата вече са с по 109 попадения и вероятно португалецът ще излезе еднолично начело в предстоящите мачове на "мореплавателите". Рекордьорът от Иран е постигнал котата между 1993 и 2006 г. На Евро 2020 Кристиано вече е с пет попадения в три мача и увеличи преднината си при голмайсторите. Той вече има 21 гола на световни и европейски първенства, като изпревари германеца Мирослав Клозе, който бе водач допреди еврошампионата с 19 гола.
В другия мач от групата Германия премина през иглени уши в мача с Унгария. На "Алианц Арена" в Мюнхен срещата завърши 2:2, като "Маншафтът" изравни в последните минути. Преди скъпоценния гол във временното класиране тимът на Йоги Льов бе последен, но със спасително попадение на Леон Горецка (84) Бундестимът си подсигури поне още една евроизява.

1/8-финалите: Утре, 19.00: мач №38 Уелс - Дания (Диема); 22.00: мач №37 Италия - Австрия (БНТ 1); неделя, 19.00: мач №40 Нидерландия - Чехия (БНТ 1); 22.00: мач №39 Белгия - Португалия (Нова); понеделник, 19.00: мач №42 Хърватия - Испания (БНТ 1); 22.00, мач №41 Франция - Швейцария (Нова); вторник, 19.00: мач №44 Англия - Германия (Диема); 22.00: мач №43 Швеция - Украйна (БНТ 1).

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"