23 Април 2024вторник10:21 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Русия обмисля нова модификация на "Борей"

/ брой: 80

автор:Дума

visibility 1932

Министерството на отбраната на Русия разглежда възможността за построяването на още две подводници от клас "Борей", но не с балистични, а с крилати ракети с голям обсег на действие. Това съобщи ТАСС, като се позова на свой източник в руския военнопромишлен комплекс. Подводниците щели да бъдат строени по нов проект "Борей-К". Ако решението бъде взето, двете подводници ще бъдат предадени на флота след 2027 г. Източниците на ТАСС не са разкрили повече подробности за характеристиките на новата модификация на "Борей".

В момента руският флот експлоатира три стратегически атомни подводници от проект 955 "Борей", а още пет се намират в различни етапи на изпитания и строителство. Всяка от тях може да носи по 16 междуконтинентални балистични ракети "Булава" с ядрени бойни глави. Подводниците тип "Борей" в бъдеще се бъдат подводната съставляваща на руската атомна триада. 

Към днешна дата в руския флот има два типа подводници с крилати ракети - 949А "Антей", който е още от съветско време и проект 885 "Ясен", създаден вече след разпадането на СССР. Последният тип подводници, заедно с проектирания в момента тип "Лайка", ще бъдат основните многоцелеви подводници в руския флот. Всеки от седемте строени в момента "Ясен"-и може да носи по 32 крилати ракети "Калибър" или "Оникс". Някои от подводниците от проект 949А пък се очаква да бъдат превъоръжени с тези ракети, в замяна на досегашните противокорабни "Гранит". 

В американския флот четири стратегически подводници клас "Охайо" също бяха превъоръжени с крилати ракети. Всяка от тях може да носи до 154 ракети "Томахоук".

Токът за бита остава регулиран поне още година

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 76

Поръчката за бързите влакове до морето "дерайлира"

автор:Дума

visibility 353

/ брой: 76

ДАИ е с нов автопарк за над 6,3 млн. лв.

автор:Дума

visibility 306

/ брой: 76

Фискалният резерв се оказа 10,9 милиарда лева

автор:Дума

visibility 345

/ брой: 76

Канарските острови на бунт срещу туристите

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 76

2400 евро за раждане на дете в Гърция

автор:Дума

visibility 398

/ брой: 76

Задържан за бомбена заплаха в Дания

автор:Дума

visibility 347

/ брой: 76

Накратко

автор:Дума

visibility 328

/ брой: 76

Пълзяща цензура

автор:Нора Стоичкова

visibility 359

/ брой: 76

Ех, бедни Главчев...

visibility 419

/ брой: 76

Тръмп не е изход

visibility 313

/ брой: 76

Договорът с "Боташ" е един от най-корупционните

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 76

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ