28 Март 2024четвъртък11:19 ч.

Снимка Стартфото

Само Роналдо проби Пирин

visibility 101

Левски надигра тотално Пирин, но победи само с 1:0 гостите от Благоевград в мача от петия кръг на efbet Лига. "Сините" създадоха много положения, но откриха едва в 70-ата минута, когато Роналдо порази вратата на Янко Георгиев с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев. В 85-ата минута "орлетата" останаха с човек по-малко, след като Красимир Станоев си изкара два жълти картона само за две минути. Вратарят на „орлетата“ Янко Георгиев направи страхотен мач на стадион „Георги Аспарухов“ и спаси отбора си от погром.
„Сините“ с 2 победи и 1 загуба и 2 отложени мача събраха 6 т. и се изкачиха на 7-о място във временното класиране. Пирин остава 14-и с 2 т.
Мачът започна с домакински натиск, а Филип Кръстев (5) центрира в наказателното поле от пряк свободен удар е намери Андриан Краев, който стреля с глава, но вратарят на Пирин спаси. Патрик-Габриел Галчев центрира прекрасно от дясното крило с левия си крак. На далечната греда Илиян Стефанов (6) бе оставен сам и от близо стреля с глава, но Георгиев спаси топката от голлинията преди да е влязло във вратата му с целия си обем.
След центриране от корнер Стефанов с глава я насочи към вратарското поле и там Хосе Кордоба стреля, но топката рикошира в левия стълб.
Вендерсон Цунами центрира отляво, а в наказателното поле Марин Петков свали топката за Роналдо (11), който стреля от 12-13 м, но неточно.
Постепенно и гостите от започнаха да поглеждат към вратата на 17-годишния капитан в мача Пламен Андреев. Красимир Станоев проби през центъра и подаде наляво към Христофор Хубчев (22), който стреля от около 20 м, но над вратата.
Галчев (33) стреля от границата на наказателното поле, а Георгиев изби в корнер. След него в наказателното поле на "орлетата" се създаде суматоха, но Казуки Такахаши изчисти. Секунди след това Велтон стреля силно, но над вратата.
Шест минути преди паузата Велтон получи топката вдясно от вратата и стреля, но стражът на благоевградчани спаси безпроблемно. Минута след това удар на Марин Петков бе блокиран от защитник в зелено-бяло.
Минута преди паузата Левски направи нова силна атака по дясното крило. Топката стигна до Стефанов в наказателното поле. Той върна към дъгата, откъдето Филип Кръстев шутира, но над вратата.
Второто полувреме отново започна с натиск на "сините".
Хосе Кордоба (61) се извиси в наказателното поле и стреля с глава, но покрай десния стълб. Минута след това Роналдо получи топката вляво от вратата и стреля силно, но стражът на гостите направи поредното си страхотно спасяване.
След това Краев имаше претенции за дузпа, твърдейки, че топката е срещнала ръката на Александър Дюлгеров, но повторенията показаха, че е улучила гърба на защитника.
Велтон (65) финтира Венцислав Бенгюзов на левия фланг и стреля с десния крак, но покрай левия стълб.
Левски проби защитния вал на Пирин чак в 70-ата минута. Тогава Галчев получи топката на десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Роналдо се бе позиционирал по-добре от защитниците на гостите и с глава простреля Георгиев.
Славчо Шоколаров (76) стреля от пряк свободен удар, но покрай вратата. Емил Янчев (82) блокира удар на резервата Билал Бари след подаване на Георги Миланов.
Пет минути преди края на редовното време гостите останаха с 10 души след втори гълт картон в рамките на 2 минути на Красимир Станоев за две нарушения срещу Георги Миланов и съдията Станислав Тодоров го изгони.
В следващите минути гостите опитаха атаки към вратата на Андреев, който спаси удар на резервата Станислав Костов, но като цяло отборът на Станимир Стоилов контролираше ситуацията на терена.
Секунди преди края на редовното време Левски направи светкавична контраатака, при която Асен Митков пусна топката към Георги Миланов на лявото крило. Националът центрира по земя към друг от резервите - Жереми Петрис, но французинът от чиста позиция не успя да насочи топката към вратата. В следващия кръг „сините“ гостуват на Лудогорец, а ще играе във Варна с Черно море.
"Мисля, че победата беше заслужена. Трябваше още в първите минути да реализираме положенията си, за да тръгне мачът по-спокойно. Нашите слабости отново бяха в завършващото подаване и завършващия удар“, каза Станимир Стоилов след мача.
„Ще трябва да работим. Трябва да даваме нужните указания. Трябва ни по-добра комбинативност и повече увереност в завършващата фаза. Проблемът беше, че положенията бяха прекалено чисти, за да се пропускат. Иначе имахме добра динамика, добър ритъм, добро темпо, но трябваше завършващият удар да е по-добър. С оглед, че в първите две домакинства гостуващите ни отбори нямаха голова ситуация, мисля, че Левски вече има сериозно преимущество на собствен терен. Въпреки това, трябва да превключваме по-бързо от фаза атака във фаза защита и обратното. Преди допускахме повече голове. Сега израстнахме в този аспект. Отборите на Пирин и Спартак Варна обаче не трябва да са фактор за подобряването ни“, коментира Мъри домакинското предимство на своя тим.
„Първо ние трябва да подобрим играта си в защита. Пресата, завършващите подавания, те са много важни. Видяхме нивото на Хамрун. Доста опасен отбор. Взехме преимущество, надявам се сега да се представим на добро ниво. Надявам се футболистите да осъзнават важността на мача и тази победа с 1:0 да не ги заблуждава“, каза той преди реванша с Хамрун Спартанс в Лигата на конференциите.
Той отказа да сподели дали от Левски ще искат отлагане на мача си с Лудогорец от следващия кръг: „Мисля изцяло за мача в четвъртък. Дори отборите да си отложат мачове, това не е страшно, защото сезонът свършва много рано. Когато ние говорихме за това отлагане на мачове, никой не ни обърна внимание. Евротурнирите са важни за отборите и те трябва да получат преференции. Няма значение, този мач така или иначе ще се играе. Ако елиминираме Хамрун, това ще бъде много важна крачка за нас.
Тези мачове пак ще ги играем през 3 дни, а не през 3 месеца. Искам да сме концентрирани в представянето си в Европа, защото представянето на българските отбори в Европа носи пари на всички“, завърши Стоилов.
Героят за Левски при победата с 1:0 над Пирин Роналдо сподели, че попадението, което бе дебютно за него в efbet Лига, ще остане завинаги в неговото съзнание.
"Знаехме че ще е труден мач. Бяхме подготвени за това. Започнахме добре и имахме доста шансове да отбележим, но не успяхме. Важното е, че мачът завърши добре и успях да отбележа. Това, което се случи, е част от играта. Работим за това да завършваме по-добре положенията. Реализирах моята мечта да вкарам пред прекрасната публика на Левски. Със сигурност това ще остане завинаги в моето съзнание. Исках да отпразнувам гол пред нашите фенове. Сърцето, което показах след гола, е за моята майка. По този начин исках да я поздравя. В Гърция емоциите надделяха и не отпразнувах по този начин, но сега се надявам след всеки мач да й подарявам по едно сърце.
"Реално отборът на Левски беше по-добрият днес. Позволихме доста центрирания не скъсявахме добре дистанцията. Проблемът не беше играта ни в защита, а играта ни с топката. Там изпитвахме доста големи трудности. Самочувствието ни беше малко, прекалено голям респект към Левски, което повлияя на крайния резултат.
Станислав Костов не е тренирал от известно време, още не е готов. Отделно още си пази ръката, нямаше как да рискуваме да започне от първата минута. С него можехме да изкараме отбора на по-предни позиции. Играха доста млади момчетата от нашата школа. Цял мач игра момче набор 2005 на ключова позиция като централен защитник (Илиан Костов), което е радващо. С такива мачове, с отбори като Левски младите ще израстват. Няма много позитиви когато двамата ни централни защитници излизат. Нямаме много голяма бройка на тази позиция. Не е тази причината Иван Тасев да започне мача, той има качества да залагаме на него. Бъдещето е пред него.
Очаквам във Варна срещу Черно море да видя хора, които играят с по-голямо самочувствие и искат да контролират повече топката.
Днес Левски като поведе се успокоихме, направихме няколко добри изнасяния на топката. Искам да видя отборът да играе с по-голямо футболно самочувствие" сподели трeньорът на Пирин Красимир Петров.

Летният сезон тръгва с 10-15% по-високи цени