Славия надви Ботев Пд и се бетонира в топ 6

/ брой: 45

автор:Мариан Владимиров

visibility 619

Славия победи Ботев Пловдив с 2:1 в мача от 24-ия кръг на efbet Лига. Пред повече от малобройна публика на стадиона в кв. "Овча купел"

централният защитник на гостите Димитър Пиргов прецени лошо една  ситуация и върна неразчетено към вратаря си Янко Георгиев, но топката спря в локва пред наказателното поле. Стражът притича да я изчисти, но Ивайло Димитров стигна първи до нея. Последва шпагат на Георгиев, който закачи Косъма, но главният съдия Драгомир Драганов не реагира.

4 минути по-късно "белите" поискаха и дузпа. Андреа Христов центрира в наказателното поле и топката срещна ръката на Станислав Работов, но отново не последва сигнал на Драганов и босът на Славия Венци Стефанов след мача обяви арбитъра за тотален некадърник. "Аз ще държа той да бъде изваден от международното съдийство. При всички случаи той да бъде наказан сурово, защото по този начин се опорочава футболът", обяви Стефанов, който е член на Изпълкома на БФС в оставка.

Скоро след почивката Емил Виячки (51) надскочи Иван Бандаловски и откри с глава за домакините като засече центриране от корнер на Емил Стоев. После Димитър Тонев проби отляво и намери в наказателното поле непокрития Антонио Вутов (60) и той изравни. Емил Стоев асистира и за победното попадение на Радослав Кирилов (79), който отблизо матира Янко Георгиев.

Това бе шеста победа за "белите" в последните 7 мача. С успеха те вече имат 42 т. и са твърдо на 5-о място, като си гарантираха място в шестицата, защото преследвачите Берое и Черно море имат мач помежду си, а до плейофите остават 2 кръга.