29 Март 2024петък13:09 ч.

ЦСКА с първи хикс и 2 червени картона

visibility 105

ЦСКА започна поредицата си от приятелски мачове от зимния лагер в Турция с равенство 1:1 с полския Стал Миелец. Калоян Кръстев (27) даде аванс на "червените", като засече с глава центриране от пряк свободен удар на Мохамед Осман. Коки Хинокио (55) изравни. Десет минути след изравнителния гол ЦСКА Иван Турицов напусна терена, след като получи директен червен картон. На негово място в игра влезе Асен Дончев. В 73-ата минута Тибо Вион също бе изгонен и бе заменен от Мохамед Осман.
Поляците започнаха по-силно срещата и още в първите минути получиха пряк свободен удар току пред наказателното поле на Димитър Евтимов, от който обаче не се възползваха. Малко след това стражът на „армейците“ спаси удар по диагонала от дясно. Постепенно ЦСКА изравни играта и на свой ред погледна по смело към вратата на Стал. В 26-ата минута Яник Вилдсхут бе изведен от Карло Мухар по лявото крило и навлезе в наказателното поле. Ударът му с десния крак обаче бе неточен. Минута по-късно „червените“ получиха пряк свободен удар вдясно от наказателното поле на Рафал Страцзек. Зад топката застана Мохамед Осман, който центрира много добре в наказателното поле. Там съвсем сам бе оставен Калоян Кръстев, който от няколко метра с глава прати топката в мрежата – 1:0 за ЦСКА.
Играта продължи да е равностойна, като „армейците“ имаха повече положения пред вратата на Стал. Най-чистото положение се откри пред каращия проби в отбора Мохамед Осман, който в 44-ата минута стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.
ЦСКА излезе с изцяло нов състав след почивката. Както и през първото полувреме, Стал започна по-силно, като този път успя да материализира предимството си. Коки Хинокио (55) получи топката в наказателното поле. Последва удар, след който топката мина под плонжа на Густаво Бусато и се спря в мрежата му.
Нещата се усложниха за "червените" в 65-ата минута, когато Иван Турицов бе изгонен с директен червен картон за нарушение в гръб срещу Адриан Счутовски. На негово място на терена се завърна Асен Дончев.
След попадението на поляците отборът, воден от Анатоли Нанков, задържаше топката в по-дълги периоди от мача. Чистите положения за „червените“ обаче липсваха. В следващите минути играта се накъса сериозно, тъй като двата отбора извършваха множество нарушения.
В 73-ата минута и Тибо Вион бе изгонен от игра и се наложи Мохамед Осман отново да се върне в игра.
Две минути по-късно с удар се отчете Жорди Кайседо, но топката беше избита в ъглов удар, след който не се стигна до нищо по-интересно пред вратата на полския тим.  Дванадесет минути преди края на редовното време след добра комбинация между Георги Чорбаджийски и Федерико Варела, аржентинецът изведе Хамза Чатакович в наказателното поле. Босненецът овладя топката и стреля с левия крак, но ударът му мина покрай дясната греда.
В последните десетина минути ЦСКА притиста Стал в близост до наказателното поле в търсене на победата. В 87-ата минута Мохамед Осман центрира отдясно, но в наказателното поле нямаше негови съотборници, които да я пратят в мрежата на Стал и топката излезе скоропостижно от пеналта. До края на мача така и не се стигна до повече опасни положения и така ЦСКА започна зимните контроли с равенство със Стал Миелец.
Отборът не бе воден от Стойчо Младенов, който има здравословни проблеми. Неа неговото място беше. Участие в контролата не взе новото попълнение Маурисио Гарсес, както и Томас Лам, Йоан Баи и Греъм Кери, които изостават с подготовката.
Помощник треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков, който водеше отбора в отсъствието на Стойчо Младенов, коментира равенството със Стал Миелец 1:1 в първия приятелски мач на „червените“ по време на лагера в Турция. „Доволни сме от старанието на играчите. Работим за физическата им подготовка. Доволни сме от желанието и старанието им. Имахме трима млади играчи и двама на проби, които трябваше да видим“, каза Нанков. Той коментира двамата играчи на проби, които взеха участие в мача: „Като дойде времето, ще кажем. Ще поработят още малко с нас и следващата седмица ще решим дали са подходящи за нас или не“. „Имаме още доста работа. Има време до първия мач, на 13 февруари. Сега започваме тактически неща и имаме неща, които да доизкусуряваме“. Анатоли Нанков сподели какво е здравословното състояние на Стойчо Младенов: „Има здравословни проблеми. Не е коронавирус, надяваме се до седмица всичко да е наред с него и да се върне на обичайния си пост“. Той коментира и селекцията на „армейците“: „Имаме трима централни защитници. Засега не търсим, търсим на други позиции. Трябва да укрепим халфовата линия. Някои от играчите изостават в подготовката. Гарсес има леки здравословни проблеми. Той е с настинка и се надяваме от утре да продължи да се готви пълноценно с нас“, завърши помощник треньорът на ЦСКА.