02 Май 2024четвъртък09:51 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Чешката компания притеснена, че сделката ще пропадне

/ брой: 50

автор:Дума

visibility 446

Сделката за ЧЕЗ може да пропадне заради натиск на българското правителство над две български банки. Това заяви по БНР шефът на Надзорния съвет на ЧЕЗ Вацлав Пачеш. "Във вестниците прочетох, че заради натиска две български банки са се оттеглили. Става дума за натиск от българското правителство. Ако това наистина е вярно, аз се опасявам, че всичко ще отиде на вятъра", казва Пачеш. Той обвини премиера Бойко Борисов, че не иска ЧЕЗ да работи в страната.
Пачеш се опасява, че купувачът на "ЧЕЗ България" "Инерком" може да не успее да плати сделката, особено след изтичането на документ, свързан с финансирането й. Шефът на надзора на ЧЕЗ потвърждава за вътрешно разследване откъде е изтекъл към българското правителство поверителният документ с информация за финансовите институции, които биха осигурили заем за "Инерком". Припомняме, че неофициално цената на сделката е 342 млн. евро.
Възможността българската държава да влезе в сделката и да притежава голяма част от активите на ЕРП-то, за което купувачът Гинка Върбакова води преговори миналата седмица в Прага, ще е сериозен правен проблем заради арбитража с България, смята Пачеш. Той обаче е категоричен, че ЧЕЗ няма да се откаже от арбитража. "Доколкото знам, арбитражът е за много голяма сума - много по-голяма, отколкото сделката с "Инерком". Българската държава може да бъде допусната да закупи "ЧЕЗ България" или поне по-голямата част от активите, но само когато арбитражът е приключен", отбелязва той. Според него ЧЕЗ няма да загуби, но няма и да спечели с тази цена на сделката. Чехите обаче категорично искат да си тръгнат от България, защото губят средства и интерес да правят бизнес поради неизпълнени от правителството ангажименти, заяви шефът на надзора на ЧЕЗ.

 

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 322

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 315

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 326

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 419

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 373

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 329

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 402

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 357

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ