11 Ноември 2025вторник15:19 ч.

Атанас Зафиров: Бузлуджа ни задължава не само да си спомняме, но да да надграждаме – с нови съюзници и с нови идеи

автор:Дума

visibility 13957

„Днес за пореден път сме се събрали на историческата поляна на Бузлуджа за да почетем делото на нашите първопроходци, на основателите на организираното социалистическо движение в България. Това не е обикновен събор, това е почит към тези идеи, които бяха актуални преди 134 години и са актуални и днес. Идеите за социална справедливост, за свобода, равенство, за един свят, в който човекът е в центъра на вниманието, свят в който държавата се грижи за хората, а не за капитала.“ 

Това каза в подножието на самия връх Бузлуджа вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров в ефира на Нова телевизия. По думите му лявото обединение променя страната с участието си в процесите, вместо да наблюдава безучастно как България върви към разруха и безвремие. 

„Тъй като мотото на събора е „Бузлуджа, история и бъдеще“, проведохме конференция, на която отчетохме успехите на левицата през тази една година. Това място ни задължава не само да си спомним, но и да надграждаме. Вчера приехме още една партия в нашето обединение. Аз съм оптимист за бъдещето на лявото“, посочи Зафиров. 

Според него то минава и през достойно представяне на президентските избори. „Готвим се със самочувствие за тази битка, още днес на поляната ще прозвучат нашите призиви за обединение, за издигане на достойни кандидатури. Българската левица ще участва в тези избори с амбицията да ги спечели“, беше категоричен Атанас Зафиров.

Драгомир Стойнев: Разговорът оттук нататък е за бъдещето - най-доброто предстои

„За 6 месеца управление министрите от БСП отчетоха много резултати – ускорихме строежа на магистрали и ремонта на опасните пътища, спасихме средствата по ПВУ, стартирахме големи инвестиции в остарялата ВиК инфраструктура за справяне с безводието“, заяви председателят на ПГ на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА Драгомир Стойнев пред БНТ. 

По думите му до момента правителството оправя наследени проблеми от времето на политическата криза. „Оттук нататък ще насочим усилията си към един нов индиструален растеж, по-високи доходи, по-добро образование и достъп до качествено здравеопазване за всички граждани. Предстоящият държавен бюджет трябва да бъде насочен към социалната закрила. Благодарение на усилията на министър Гуцанов започнахме да  разкриваме „домовете на ужасите“ и да решаваме тази справедливост“, посочи Стойнев. 

Според него управлението тепърва ще показва най-добрите си резултати. „Още сме далеч от максималното, което желаем всички, но трябва търпение. Очакванията са големи. Ако дотук говорихме за миналото, разговорът оттук нататък тябва да е за бъдещето. Очаквам пълен 4-годишен мандат“, категоричен бе Драгомир Стойнев.

Калоян Паргов от Бузлуджа: Обединени гледаме в бъдещето. Работим за България

„На вчерашната конференция отчетохме една година от лявото обединение и седем месеца в правителството като положително. Много ясно прозвучава: край на разкола, край на разприте, заедно сме, обединени сме и гледаме в бъдещето. Работим за България. Това трябва да бъде лайтмотивът и на днешното ни събиране“. Това каза заместник-председателят на БСП Калоян Паргов в ефира на bTV. 

По думите му Бузлуджа е място не само за равносметка. Бузлуджа е началото, символът на организираното социалистическо движение. „Тази година под надслов „История и бъдеще“ ние отбелязваме 134-та годишнина, откакто се събраха нашите предшественици, нашите предци на този исторически връх и дадоха началото на лявото движение в България“, посочи Паргов. 

„Миналата година дадохме старта на това голямо ляво обединение, с което влязохме в съвместното управление с цел да рестартираме държавата, като основната ни задача е социалната отговорност да стане държавна политика“, обясни заместник-председателят на БСП.

София пред реална криза с боклука

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 211

МТСП отпуска 2,5 млн. лв. за домашния социален патронаж

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 211

Безплатни прегледи за Световния ден за борба с диабета

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 211

Все повече деца страдат от стрес

автор:Дума

visibility 120

/ брой: 211

Зареждат банкоматите с евро в нощта на 1 януари

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 211

Съоръженията по електропреносната мрежа били готови за зимата

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 211

До 620 лв. на човек за ден във Велинград по Нова година

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 211

Обсъждат няколко имена за особен управител на рафинерията

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 211

Всеки американец с чек за 2000 долара

автор:Дума

visibility 109

/ брой: 211

Освободиха предсрочно Никола Саркози

автор:Дума

visibility 110

/ брой: 211

Монтаж на реч на Тръмп доведе до оставки

автор:Дума

visibility 113

/ брой: 211

Накратко

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 211

Ново двайсет!

автор:Аида Паникян

visibility 107

/ брой: 211

В дълбоки води

visibility 111

/ брой: 211

Как 36 години преход ограби труда на поколения българи

visibility 129

/ брой: 211

Интерес към екскурзии в Русия

visibility 117

/ брой: 211

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ