30 Октомври 2025четвъртък19:31 ч.

Светлана Иванова, Георги Султанов и Диана Чаушева са солисти в "Музикален фойерверк" на 1 януари 2023 г.

/ брой: 250

автор:Дума

visibility 10214

Новогодишният музикален фестивал в НДК, който започна на 14 декември, традиционно ще завърши с Празничен новогодишен концерт на 1 януари 2023 г., наречен "Музикален фойерверк". В първия ден от новата година ще чуем изпълненията на Фестивалния симфоничен оркестър с диригент Емил Табаков и солистите Светлана Иванова - сопран, и Георги Султанов - тенор, от Пловдивската опера, както и на талантливата млада цигуларка Диана Чаушева. 

Маестро Емил Табаков, Снимки НДК

Маестро Емил Табаков, който участва в Новогодишния музикален фестивал от 90-те години на ХХ век, сподели, че тази година той и Фестивалният оркестър се връщат към по-класическия вид на Новогодишния концерт. Включваме малко повече музика от известните композитори за подобни концерти като Супе, Офенбах, Щраус. Но решихме, че е добре да представим и едни от най-интересните произведения, звучали на фестивала от 1986 г. до днес - на Росини, Лехар, Делиб, Понкиели и др., добави диригентът.

Публиката на Новогодишния музикален фестивал ще може да види и две кинопрожекции в зала 11/кино "Люмиер" под рубриката "Opera in Cinema". На 28 декември от 18 ч. ще бъде излъчена операта "Силата на съдбата" от Джузепе Верди (запис от юли 2014 г.) в изпълнение на оркестър и хор на Баварската държавна опера в Мюнхен под диригентството на Ашер Фиш и режисурата на Мартин Кушей. В ролите ще видим Йонас Кауфман, Аня Хартерос, Людовик Тезие, Виталий Ковальов, Надя Кръстева, Ренато Джиролами.

Следващата вечер от 19 ч. започва прожекцията на Оперната гала "Трите звезди в Берлин" (концертен запис от Театър Валдбюне в Берлин, 2011 г.) с участието на Анна Нетребко, Йонас Кауфман и Ервин Шрот, Пражката филхармония и Нов камерен хор Потсдам под диригентството на Марко Армилиато. В програмата - произведения на Моцарт, Пучини, Понкиели, Масне, Верди.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

С чувство на дълг и отговорност

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 203

Идва криза с боклука в „Изгрев“, „Слатина“ и „Подуяне“

автор:Дума

visibility 512

/ брой: 203

Министърът на културата се оплака от уронен престиж

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 203

Близо 40% от българите са за прогресивно данъчно облагане

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 203

Ресторантьори очакват хаос в новогодишната нощ заради еврото

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 203

Етнически размирици в Словения и Черна гора

автор:Дума

visibility 566

/ брой: 203

Радев: ЕС да разчита на саудитски газ

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 203

Бесарабските българи празнуват в Тараклия

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 203

Накратко

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 203

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 572

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 547

/ брой: 203

Пренареждане на глобалните отношения

автор:Искра Баева

visibility 597

/ брой: 203

Не сме предали Киселова, а спряхме нова криза

автор:Александър Симов

visibility 672

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ