31 Октомври 2025петък16:32 ч.

Във Великобритания ръст на погрешно пуснатите затворници

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 314

Във Великобритания броят на затворниците, освободени по погрешка, се е увеличил над два пъти през последната година и е достигнал 262 затворници, става ясно от официален доклад, предаде БТА. За сравнение, през предходния едногодишен период са били пуснати неоснователно 115 затворници. Според доклада такива грешки "са рядко срещани", в него се допуска, че ръстът на тези случаи е свързан с програмата за предсрочно освобождаване на управляващата Лейбъристка партия от септември 2024 г. 
Данните бяха публикувани днес, след като кандидатът за убежище Хадуш Кебату, който предизвика национални протести в страната след сексуални посегателства срещу жена и 14-годишно момиче, беше пуснат погрешка в събота, вместо да бъде пратен в център за задържане. 38-годишният етиопец бе осъден на една година затвор миналия месец. Властите го издирват, за да го върнат в затвора.
През юли той се  опитал да целуне 14-годишно момиче, да докосне краката й и е направил сексуални коментари към нея. Той също посегнал сексуално над възрастна жена, като е поставил ръка на бедрото й, когато тя се е намесила, за да го възпре срещу момичето.

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 422

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 451

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 413

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 436

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 425

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 406

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 431

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 3357

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 1914

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ