30 Октомври 2025четвъртък20:30 ч.

Расте напрежението между Богота и Вашингтон

/ брой: 199

автор:Дума

visibility 14558

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви пред репортери в Белия дом, че може да предприеме "много сериозни действия" срещу Колумбия заради ролята й в международната наркотърговия. И за пореден път нападна южноамериканския си колега Густаво Петро, наричайки го "лош човек".
На новите нападки по оста Вашингтон - Богота засега реагира само ръководителят на дипломатическата мисия на Колумбия в американската столица. Посланик Даниел Гарсия Пеня определи думите на лидера на САЩ като неприемливи и предупреди, че те поставят под риск 200-годишния съюз между двете страни. "Подобни заплахи и обвинения, които са напълно безпочвени, няма как да бъдат оправдани", посочи той. В понеделник дипломатът бе извикан в родината си за консултации.
Междувременно американската армия нанесе удар в Тихия океан по плавателен съд, подозиран в превоз на наркотици. Пентагонът съобщи за 2 жертви.

С чувство на дълг и отговорност

автор:Дума

visibility 600

/ брой: 203

Идва криза с боклука в „Изгрев“, „Слатина“ и „Подуяне“

автор:Дума

visibility 512

/ брой: 203

Министърът на културата се оплака от уронен престиж

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 203

Близо 40% от българите са за прогресивно данъчно облагане

автор:Дума

visibility 609

/ брой: 203

Ресторантьори очакват хаос в новогодишната нощ заради еврото

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 203

Етнически размирици в Словения и Черна гора

автор:Дума

visibility 566

/ брой: 203

Радев: ЕС да разчита на саудитски газ

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 203

Бесарабските българи празнуват в Тараклия

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 203

Накратко

автор:Дума

visibility 601

/ брой: 203

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 572

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 547

/ брой: 203

Пренареждане на глобалните отношения

автор:Искра Баева

visibility 597

/ брой: 203

Не сме предали Киселова, а спряхме нова криза

автор:Александър Симов

visibility 672

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ