10 Ноември 2025понеделник17:14 ч.

Белгия поема към всеобща военна служба

/ брой: 210

автор:Дума

visibility 1190

Белгийското Министерство на отбраната е изпратило 149 000 писма до 17-годишни момчета и момичета с покана да се присъединят към армията. Това обяви министърът на отбраната Тео Франкен в социалната мрежа Екс. На младите хора се предлага да се включат като доброволци за една година.
Това е първата фаза на програма, наречена "Доброволна военна служба за млади граждани". Белгийската армия е професионална и предлагай дългосрочни договори. 
Доброволната военна служба е нова форма на едногодишна служба, водеща до обучение по военна специалност и прехвърляне в резерва или възможност за постоянно присъединяване към армията след завършване. Според европейски експерти идеята е първа стъпка към всеобща военна служба. 
Белгийското правителство, водено от Барт Де Вевер, планира да подготви страната „за по-активна конфронтация срещу Русия в рамките на НАТО“. Де Вевер и Франкен са членове на дясната фламандска партия NVA.

БЕХ може да придобие "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 210

Фармацевтите плашат с протест заради нови правила

автор:Дума

visibility 567

/ брой: 210

Президентът дава стипендии на 23 ученици и студенти

автор:Дума

visibility 772

/ брой: 210

Местната власт взема решения в ущърб на обществения интерес

автор:Дума

visibility 1005

/ брой: 210

Милионерите у нас са се увеличили с 402 за година

автор:Дума

visibility 466

/ брой: 210

Шефът на МВФ подкрепи бюджет 2026

автор:Дума

visibility 1041

/ брой: 210

Обявиха таксите при личен фалит

автор:Дума

visibility 899

/ брой: 210

Започна ремонтът на култовия хотел "България"

автор:Дума

visibility 591

/ брой: 210

Хиляди португалци излязоха на протест

автор:Дума

visibility 733

/ брой: 210

Белгия поема към всеобща военна служба

автор:Дума

visibility 877

/ брой: 210

Франция осъди ударите на САЩ на Карибите

автор:Дума

visibility 1020

/ брой: 210

Влюбен в България

visibility 769

/ брой: 210

Да ни видят майкини по телевизията...

visibility 839

/ брой: 210

Истинските причини

visibility 792

/ брой: 210

Философия на българското политическо лицемерие

visibility 497

/ брой: 210

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ