11 Ноември 2025вторник14:51 ч.

Социалист е фаворит за кмет на Ню Йорк

Доналд Тръмп заплаши да спре парите за мегаполиса

/ брой: 207

автор:Дума

visibility 8804

Ню Йорк гласува за кмет, а големият фаворит в социологическите проучвания е Зохран Мамдани, самоопределящ се като социалист. Той води със 7 на сто в последното проучване, което му отрежда 41%. След 34-годишния кандидат се нарежда бившият губернатор Андрю Куомо с 34 на сто.
В кампанията си Мамдани, който е от угандийско-индийски произход, заложи на намаляване на разходите за живот на обикновените хора. Дори обиколи нощни клубове през уикенда. Ако бъде избран, той ще е първият кмет мюсюлманин на града. Крайнодесни републиканци вече се възмутиха от негов видеопризив към привърженици на арабски език. 
"Ако комунистическият кандидат Зохран Мамдани спечели изборите за кмет на Ню Йорк, е крайно вероятно да спра федералните фондове до минимум за моя любим първи дом", закани се президентът Доналд Тръмп в социалната си медия.
Републиканският кандидат Къртис Слиуа, основател на неправителствения граждански патрул "Ангели пазители", е трети с 24%, които могат да обърнат вота, ако достатъчно негови привърженици дадат рамо на Куомо.
Докато Мамдани доминира в новинарските заглавия, избори за губернатор на Вирджиния и Ню Джърси ще бъдат още по-критични за развитието на политическите настроения близо 10 месеца след началото на втория мандат на Тръмп. Победи на демократи там ще бъдат сметнати за сигнали, че слабата опозиция набира сили преди междинните избори догодина, които ще определят контрола над Конгреса.
Заради часовата разлика до редакционното приключване на броя резултатите от вота все още не бяха известни. При предсрочното гласуване, което приключи в неделя, гласа си дадоха рекордните над 735 000 души според официалните данни.

София пред реална криза с боклука

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 211

МТСП отпуска 2,5 млн. лв. за домашния социален патронаж

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 211

Безплатни прегледи за Световния ден за борба с диабета

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 211

Все повече деца страдат от стрес

автор:Дума

visibility 120

/ брой: 211

Зареждат банкоматите с евро в нощта на 1 януари

автор:Дума

visibility 104

/ брой: 211

Съоръженията по електропреносната мрежа били готови за зимата

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 211

До 620 лв. на човек за ден във Велинград по Нова година

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 211

Обсъждат няколко имена за особен управител на рафинерията

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 211

Всеки американец с чек за 2000 долара

автор:Дума

visibility 109

/ брой: 211

Освободиха предсрочно Никола Саркози

автор:Дума

visibility 110

/ брой: 211

Монтаж на реч на Тръмп доведе до оставки

автор:Дума

visibility 113

/ брой: 211

Накратко

автор:Дума

visibility 100

/ брой: 211

Ново двайсет!

автор:Аида Паникян

visibility 107

/ брой: 211

В дълбоки води

visibility 111

/ брой: 211

Как 36 години преход ограби труда на поколения българи

visibility 129

/ брой: 211

Интерес към екскурзии в Русия

visibility 117

/ брой: 211

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ