28 Октомври 2025вторник23:52 ч.

Няколко думи

Мрънкалото

/ брой: 183

автор:Александър Симов

visibility 16041

Столичният кмет Васил Терзиев трайно се очертава като най-голямото мрънкало в българската политика. През седмица или две той излиза пред медиите и със сълзлив тон се самообявява за жертва на централата власт. Тя (проклетата власт) бавела парите за проектите в София и застрашавала качествения живот на столичани (стр.2). 
Уви, леенето на сълзи не влиза в трудовата характеристика на нито един кмет по тази земя. Защото от него се очакват не политически мелодрами, а реални действия. Достатъчно е човек да се вгледа с критичен поглед в спора между Терзиев и регионалното министерство, за да види, че София не е подготвила качествено своите проекти, за да получи пари. Къде-къде по-малки общини, с къде-къде по-скромни административни възможности са се справили, а милионерска София очевидно възприема тази задача като пролетарска робия. Особено е интересно това, че Терзиев иска пари за ремонта на моста в Бакърена фабрика, без изобщо да е сключвал споразумение с държавата за него. Това не е поведение на кмет. Пред нас имаме някаква политическа кифла, която превръща сълзите и сополите в свой запазен специалитет. 
Но София отдавна не вярва на сълзи. А казват, че Мрънкалото щял да бъде даже и кандидат за президент. Колко ли хленч ни предстои да чуем? 

Сметките за парно може да бъдат атакувани в съда

автор:Дума

visibility 902

/ брой: 201

Фермерите получават отстъпка от акциза

автор:Дума

visibility 820

/ брой: 201

Нови полети от София до Кишинев, Краков и Прага

автор:Дума

visibility 880

/ брой: 201

Вашингтон и Пекин се разбраха за митата?

автор:Дума

visibility 861

/ брой: 201

Москва депортира мигранти престъпници

автор:Дума

visibility 951

/ брой: 201

Хавиер Милей утрои броя на депутатите си

автор:Дума

visibility 855

/ брой: 201

Накратко

автор:Дума

visibility 820

/ брой: 201

Къде е кметът?

автор:Александър Симов

visibility 850

/ брой: 201

Приоритетът на Путин

автор:Юри Михалков

visibility 960

/ брой: 201

Справедливост, държавност, развитие

автор:Дума

visibility 813

/ брой: 201

Да забраниш Хелоуин в Елин Пелин

автор:Николай Милчев

visibility 815

/ брой: 201

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ