04 Ноември 2025вторник23:03 ч.

Родни туроператори отменят екскурзиите до Русия

/ брой: 200

автор:Дума

visibility 2120

След като Официалният вестник на ЕС публикува 19-ия пакет от санкции срещу Русия в края на миналата седмица, българските туроператори започнаха да отменят новогодишните екскурзии до там.
В пакета се забранява на туроператорите да организират групови и индивидуални пътувания до Русия, като гидовете и екскурзоводите нямат право да обслужват такива туристи. Рекламата на подобни екскурзии също е забранена. В момента само в България и малко фирми в Италия организират екскурзии до Москва и Санкт Петербург, твърди TravelNews. Те категорично трябва да бъдат отменени, защото решението на ЕС влиза веднага в сила, като няма отлагателен период, обясняват от Министерството на туризма.
„Туроператорите започват да отменят екскурзиите до Русия, защото няма отлагателен период“, казва председателят на Сдружението на туроператорите и туристическите агенти „Обединение Бъдеще за туризма“ Павлина Илиева. Според нея има туроператори, които казват, че щели да продължат дейността, защото нямало кой да ги хване. Плащали в брой в Русия и пътували, но Илиева предупреди, че това ще бъде на техен риск, защото ще попаднат под санкции.
Членът на УС на Българската асоциация на туристическите агенции Галин Георгиев твърди, че тази година са формирани 20 туристически групи. Туроператорите са планирали 6 групи за 2026 г. и вече са платили места в самолетите на Турските авиолинии, като очакват да им бъдат върнати парите.
Галин Георгиев обяснява пред TravelNews, че в момента много български туроператори правят плащания за Русия през Китай и Виетнам, но трябва да знаят, че ще бъдат хванати и ще пострадат от санкциите.

Водата може да поскъпне с 200% в някои общини

автор:Дума

visibility 767

/ брой: 206

Домбровскис: Няма опасност от недостиг на горива в ЕС

автор:Дума

visibility 798

/ брой: 206

Пускат парното в София от днес

автор:Дума

visibility 859

/ брой: 206

Спират движението по Дунав мост край Русе

автор:Дума

visibility 793

/ брой: 206

ЕК призова Скопие да признае българите

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 206

Доналд Тръмп: Дните на Мадуро като президент са преброени

автор:Дума

visibility 919

/ брой: 206

Изборен крах за СДСМ в Северна Македония

автор:Дума

visibility 828

/ брой: 206

В Одрин ще подготвят кадри за Бургас

автор:Дума

visibility 837

/ брой: 206

Милионерът извънземно

автор:Александър Симов

visibility 792

/ брой: 206

Проблеми в системата

автор:Таня Глухчева

visibility 738

/ брой: 206

Неизолирани случаи

автор:Симеон Николов

visibility 757

/ брой: 206

Сетила се Урсула да дойде на българския акъл

visibility 938

/ брой: 206

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ