03 Ноември 2025понеделник22:29 ч.

Млад архитект реди изложба за Бузлуджа

/ брой: 109

автор:Петър Георгиев

visibility 4019

Младият архитект защити в края на миналата година своя дипломен проект под наслов "Бузлуджа, машина на времето". В основата на идеята е превръщането на разграбената и полуразрушена бетонната грамада насред Стара планина в жив музей на България от създаването на държавата до наши дни.
Заедно с проекта си тя ще представи два документални филма на Майкъл Гарет и Мелоди Гилберт, които в продължение на няколко месеца са заснели в екстрени условия ленти, представящи от различни ракурси вижданията им за монумента. "Оставили сме едно от най-високите постижения на българската архитектура да се руши, само защото е принадлежало на строй, на който ние вече не принадлежим", споделя Иванова. Тя призовава сградата, погълнала някога 14 млн. лв. и проектирана от арх. Георги Стоилов, да бъде съхранена и възродена за живот с нова социална функция.
Изложбата ще бъде подредена в сградата на Съюза на архитектите в България на столичната улица "Кракра" 11 и ще може да бъде видяна от 18 до 25 май.
Инициаторката се надява да провокира нова дискусия, в която да се включат представители на различни обществени групи.
 

Рязко поскъпват зеленчуци в сезона на туршиите

автор:Дума

visibility 469

/ брой: 205

Падат приходите на "Български пощи"

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 205

"Револют" спира да работи с левове от 17 декември

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 205

„Евронюз“: Страните от ЕС ще плащат заемите на Киев

автор:Дума

visibility 507

/ брой: 205

В РСМ освиркаха Величкович - пяла с българския флаг

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 205

Гърците все повече търсят стоки втора употреба

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 205

Накратко

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 205

Смисълът от властта

автор:Александър Симов

visibility 495

/ брой: 205

Венецуелският пъзел на Путин

автор:Юри Михалков

visibility 563

/ брой: 205

Будителството - жива сила

visibility 478

/ брой: 205

Не говорим за "Лукойл", а за "Нефтохим Бургас"!

visibility 492

/ брой: 205

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ