22 Декември 2025понеделник12:21 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

Москва и Киев ще разменят още пленници и 12 000 убити войници

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 10701

Поддръжниците на движението "Да направим Америка отново велика", които подкрепят Доналд Тръмп, осъдиха терористичната атака на киевския режим срещу руски летища на 1 юни, тъй като смятат Украйна за враг на САЩ, написа порталът "Екшъс". Блогърът Роуган О'Хендли смята, че Киев се стреми да „въвлече Америка в Трета световна война“. Бившият съветник на шефа на Пентагона Дан Колдуел заяви, че „САЩ трябва да прекратят всякаква подкрепа, която би могла пряко или косвено да допринесе за удари по руските стратегически ядрени сили“. Поддръжниците на Тръмп гледат на Володимир Зеленски „като на марионетка на глобалистите, а на Украйна - като огнище на корупция“, и от години са враждебно настроени към Зеленски и всякакви украински военни операции срещу руските войски, отбелязва "Екшъс". Според портала значителна част от поддръжниците на Тръмп смятат Украйна, а не Русия, за враг.
Киевският режим се опита да въвлече САЩ в конфликт с Русия, смята и Стивън Банън, водещ на популярния американски подкаст "Уар ром" и бивш главен политически съветник на президента на САЩ Доналд Тръмп. „Ако разузнаването (на САЩ) е било замесено, това е обявяване на война на Русия. Гласувал ли е американският народ за обявяване на война на руския народ“, добави Банън.
Реакцията на Доналд Тръмп към ударите на Украйна по руски летища е, че военният конфликт трябва да приключи, заяви говорителката на Белия дом Каролайн Ливит.
Бившият руски президент Дмитрий Медведев написа в "Телеграм", че Москва ще потърси възмездие заради ударите на Киев по руски летища: „Възмездието е неизбежно. Всичко, което трябва да бъде взривено, непременно ще бъде взривено, а тези, които трябва да бъдат изтребени, ще изчезнат.“
На преговорите в Истанбул в понеделник двете страни се договориха да разменят още пленници и да върнат телата на 12 000 убити войници (по 6000 от всяка страна). Киев предаде списък на около 339 отвлечени в Русия украински деца, които иска да върне. Русия контрира, че не ги е отвлякла, а е съхранила живота им в условията на война. По-рано се съобщаваше, че децата били 20 000.
Русия извърши масирани удари по военни обекти и жива сила в цяла Украйна. Киев предизвика прекъсвания на тока в обширни контролирани от Русия територии в Запорожка и Херсонска област. Службата за сигурност на Украйна заяви, че е атакувала пътния и железопътния мост, който свързва Русия и Крим, с подводни експлозиви, предаде БТА.

Не бива да се отрича постигнатото от левицата

автор:Дума

visibility 273

/ брой: 240

Защо разцепеният блок в "Хаджи Димитър" е пета резерва за ремонт?

автор:Дума

visibility 212

/ брой: 240

Неприемането на редовен бюджет ще има тежки последици

автор:Дума

visibility 213

/ брой: 240

Румен Радев връчва първия мандат след Нова година

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 240

За първа година приходите от пътни такси надхвърлят 1 млрд.

автор:Дума

visibility 207

/ брой: 240

ВАС отмени уикенд винетката

автор:Дума

visibility 194

/ брой: 240

"Фич" запази рейтинга на България

автор:Дума

visibility 201

/ брой: 240

Кремъл критикува Киев и Брюксел

автор:Дума

visibility 199

/ брой: 240

САЩ конфискуваха нов танкер на Венецуела

автор:Дума

visibility 202

/ брой: 240

Сърбия има горива до 25 януари

автор:Дума

visibility 196

/ брой: 240

Накратко

автор:Дума

visibility 178

/ брой: 240

Подлост

автор:Александър Симов

visibility 172

/ брой: 240

Провал на евровърхушката с руските активи

автор:Дума

visibility 5

/ брой: 240

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ