24 Юни 2025вторник18:21 ч.

Снимка БТА

Работещи в пътната агенция блокираха пътя към "Дунав мост 2"

/ брой: 104

автор:Дума

visibility 7757

Работници и служители от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) от цялата страна затвориха път Е-79 по посока "Дунав мост 2" при пътен възел "Ново село“. Направиха и барикада. "Няма да отворим блокадата, докато не бъдат удовлетворени исканията", обяви зам.-председателят на Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ) Тодор Капитанов. Исканията им са за увеличение на заплатите с минимум 10% за тази година.
"1300-1600 нетно заплащане не може повече да продължи", каза той. "Още на 20 март заявихме тези искания, когато се приемаше бюджетът на второ четене. Тогава никой не обърна внимание на исканията и на КНСБ, и на Конфедерацията на труда (КТ) "Подкрепа“ относно политиката по доходите за всички работещи служители в обществената сфера", добави Капитанов.
По думите на Тодор Капитанов от КНСБ към част от служителите е отправена забрана да се явят на протеста от техни преки ръководители.
Протестиращите поискаха разговори с представители на Министерството на финансите по исканията им, като заявиха, че протестът остава безсрочен.
От Агенция "Пътна инфраструктура" заявиха, че ръководството е запознато с исканията на служителите. Оттам уточняват, че възнагражденията в агенцията са увеличени от 1 януари тази година въз основа на годишната оценка. Общото увеличение на средствата за заплати в бюджета на АПИ за тази година обаче е 5%, посочват още от агенцията.

България осигурена с петрол и газ

автор:Дума

visibility 1243

/ брой: 113

Нотариуси разкриха 286 хил. длъжници на НАП

автор:Дума

visibility 1657

/ брой: 113

36% от българите планират почивка в чужбина

автор:Дума

visibility 1246

/ брой: 113

2025 ще бъде година на скъпите плодове

автор:Дума

visibility 1051

/ брой: 113

Иран предупреди приятелите на САЩ

автор:Дума

visibility 1705

/ брой: 113

НАТО договори 5% от БВП разходи за отбрана

автор:Дума

visibility 989

/ брой: 113

25 жертви на атентат в православен храм

автор:Дума

visibility 1318

/ брой: 113

Накратко

автор:Дума

visibility 1386

/ брой: 113

Подай ми Парите

автор:Александър Симов

visibility 1577

/ брой: 113

Мир без изключения

visibility 1646

/ брой: 113

Въглищата си отиват, но какво идва след тях?

visibility 1288

/ брой: 113

Иде ли краят на вечния длъжник

автор:Дума

visibility 1486

/ брой: 113

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ