08 Юли 2025вторник01:00 ч.

Терзиев иска платено паркиране и за 15 минути

/ брой: 122

автор:Дума

visibility 1896

Общинският съвет ще решава за новите размери на таксата за паркиране, но трябва да създадем и вид паркиране, което да не е за цял час, а само за 15 минути, защото има хора, на които не им трябва цял час. Това каза столичният кмет Васил Терзиев. Той обясни, че трябва обаче да не се мисли само за цени, а какви проблеми ще бъдат решени с тази наредба - как да се защити интересът на тези, които живеят в центъра, как да се направи паркирането удобно за тези, на които не им трябва цял час, а 15 минути. Търси се начин за вкарването на нов тип място за спиране за разтоварване, обясни кметът. Той допълни, че е важен и въпросът колко коли е разумно да има едно домакинство в центъра. По неговите думи глобите за неправилно паркиране също ще бъдат коригирани.
При цените на билетите за градски транспорт едва ли ще има корекция, каза кметът.
Столичната община обяви в средата на юни процедура за изработване на Генерален план за организация на движението с бюджет от 1 200 000 лв. Планът трябва да бъде приет от Столичния общински съвет. В този документ се дефинират организацията и режимите на движение по улиците, оптимални маршрути за обществен транспорт, транзитно и товарно движение, зони за пешеходно и велосипедно придвижване, ограничения в паркирането и скоростта и поставянето на пътни знаци, маркировки и светофарни уредби.

Пускат нови 17 км от магистрала "Хемус"

автор:Дума

visibility 778

/ брой: 122

България е увеличила с 2500% износа на ток

автор:Дума

visibility 1016

/ брой: 122

Едва 4% от българите предпочитат да пътуват с влак

автор:Дума

visibility 1164

/ брой: 122

Евтиният самолетен билет е примамка

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 122

ЕС започва спешно складиране на минерали

автор:Дума

visibility 904

/ брой: 122

Гръцки митничари арестувани за рекет

автор:Дума

visibility 989

/ брой: 122

Без телефони в час учениците са "в час"

автор:Дума

visibility 1081

/ брой: 122

Накратко

автор:Дума

visibility 1012

/ брой: 122

Одисеята БДЖ

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1042

/ брой: 122

Войната като доминираща тенденция

visibility 986

/ брой: 122

Накъде след еврозоната?

автор:Димитър Събев

visibility 973

/ брой: 122

БСП се върна към своите корени

автор:Александър Симов

visibility 1023

/ брой: 122

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ