17 Октомври 2025петък15:08 ч.

Зам.-шефът на ВАС е дала съгласие да бъде и.ф. председател

/ брой: 189

автор:Дума

visibility 1759

Заместник-председателят на Върховния административен съд и ръководител на Първа колегия Мариника Чернева е дала съгласие да бъде определена за изпълняващ функциите председател на съда, и то вече е изпратено на Висшия съдебен съвет.
ДУМА припомня, че във вторник мнозинството в Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет реши да попита по реда на старшинството съдиите във ВАС дали искат да заемат временно длъжността на председател, като се започне от двамата заместник-председатели. В случая във ВАС Мариника Чернева е по-старшият от другия заместник Любомир Гайдов.
Чернева е завършила право в Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ през 1988 г. От декември 1991 г. до март 1999 г. е била съдия в Софийския районен съд. От март 1999 г. до януари 2005 г. е била съдия в Софийския градски съд, след което е назначена във Върховния административен съд. От май 2018 г. е заместник-председател на ВАС и ръководител на Първа колегия.
Предстои Съдийската колегия да вземе решение за определянето й за изпълняващ функциите председател на ВАС.

Участието във властта не е самоцел за БСП

автор:Дума

visibility 397

/ брой: 194

Първите ни два F-16 не летят, до дни чакаме нови 2

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 194

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 396

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 346

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 370

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 363

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 362

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ