27 Януари 2026вторник14:09 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка levski.bg

Левски зимува на върха

"Сините" разбиха Септември със 7:0

/ брой: 226

автор:Владимир Николов

visibility 516

Левски ще зимува на върха в Първа лига. "Сините" разбиха Септември Сф със 7:0 в мач от 17-ия кръг, с което събраха 41 т. Така столичани вече са недостижими за преследвачите до паузата. Вторият - ЦСКА 1948, е с 33 т., пред Лудогорец - 30 и отложен мач с Берое. До края на есенната част има още 2 кръга, в които воденият от Хулио Веласкес тим гостува на Славия в четвъртък и на Спартак Вн в неделя.
Септември сам постави началото на страданията си на "Герена" с автогол на Валънтайн Озорнвафор (38). В края на първата част Кубрат Йонашчъ бе изгонен, с което интригата бе убита. След почивката домакините се развихриха, като се разписаха Мазир Сула (52 и 69), Евертон Бала (55), Рилдо (80), който вкара дебютно за сините, Марин Петков (84) и Кристиан Макун (88). Така Левски записа рекордна победа срещу този съперник. Досега най-изразителният успех над Септември бе с 4:0. След резила на "Тодорини кукли" тимът на Славко Матич остава предпоследен с 14 т.
"Първото полувреме превъзхождахме противника, но имахме някои трудности в определени моменти. С тримата офанзивни футболисти те имаха ситуация, в която можеха да отбележат. Истина е, че създадоха няколко положения на контраатака. Липсваше ни контрол чрез притежание на топката през първата част. С човек повече второто полувреме имахме преимущество, което ни позволи да държим топката дълго време в противниковата половина. Имахме висок процент на ефективност. Затова искам да отлича глада и енергията, която показахме до последната минута. Няма да се изморя да го повтарям - невероятно е да имам това качество в състава. Привилегия е за мен като треньор да водя този колектив. Разбира се, да не забравя да поднеса благодарности на публиката, която дори на това време ни подкрепи и показа топло отношение. Навсякъде по улиците усещам подкрепата от феновете. Затова всеки ден се опитваме да правим нещата по най-добрия начин", обяви треньорът на "сините" Хулио Веласкес.
"До принудителната смяна на Николас Фонтен, автогола и червения картон беше друг мач. Имахме положения. Не е лесно срещу Левски, когато си с 10 играчи. Второто полувреме имахме и нова принудителна смяна, нещата се объркаха. Опитваме се да играем по този начин, да имаме някакво наше лице. Някои футболисти трябва да се замислят. Сега е най-важното да се погледнем в очите и да се каже кой иска и кой не иска, кой може и кой не може. Не съм свикнал да губя по този начин. Тези, които влизат, трябва да дават нещо повече", коментира остро сърбинът Матич.

Желязков би отбой за Съвета за мир

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 17

България трябва да стои твърдо на европейските позиции

автор:Дума

visibility 374

/ брой: 17

Три деца загинаха в пожар и катастрофа

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 17

Плащаме с левове до неделя

автор:Дума

visibility 274

/ брой: 17

Цената на златото с нов исторически връх

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 17

Платежните операции у нас стигнаха 345 млрд. евро

автор:Дума

visibility 266

/ брой: 17

ЕС одобри окончателно забраната за руския газ

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 17

Канада без свободна търговия с Китай

автор:Дума

visibility 300

/ брой: 17

Превозвачи от Балканите блокират границите

автор:Дума

visibility 273

/ брой: 17

Над 800 000 американци останаха без ток

автор:Дума

visibility 284

/ брой: 17

Да се ускори забраната за социални мрежи

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 17

Съвет на лакеи

автор:Александър Симов

visibility 285

/ брой: 17

Беззащитен

автор:Мая Йовановска

visibility 269

/ брой: 17

Ние помним!

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 17

"Сурва" събра над 13 хиляди на своя 60-годишен юбилей

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 17

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ