11 Октомври 2025събота17:45 ч.

"Вино от грозде"

Живопис

Съвременните визуални приказки на Галя Чунтова показва "Възраждане"

/ брой: 250

автор:Дума

visibility 15513

Пловдивската галерия "Възраждане" изпраща 2022 г. и посреща Новата година с Коледната изложба живопис "В търсене на Равноденствие" на Галя Чунтова. Творбите може да се разгледат на живо в арт салона, също така на сайта и на фейсбук страницата на галерията до 5 януари 2023 г., научи ДУМА от галеристката Краси Алексиева.

"Десет спомена"

"С новата си изложба авторката ни представя поредната серия живописни кадри от необикновения си творчески филм. Като художник Галя Чунтова е толкова многолика и разностранна, че е почти невъзможно да бъде категоризирана. Тя преплита фигуратив със сюрреалистични теми и попарт образност, за да създаде интригуващи и запомнящи се творби. Цветовата й палитра е ярка и колоритна, напомняща на латиноамериканските художници. Картините на Галя са съвременни визуални приказки, но тя не е конвенционалният разказвач. Рисува преживени, измислени или сънувани истории, които противоречат на логиката, но носят емоционалния и смислов заряд на радостта и обичта. Художничката сътворява пъстър ирационален свят, неизменна част от който са крехките хартиени лодки. Скритите послания са там, за да ги разкрие всеки сам. 

"Ирония"

Поверията гласят, че на Равноденствие и по Коледа се случват чудеса", пише Надежда Цветкова.

Галина Чунтова е родена през 1965 г. в София. През 1984 г. завършва ССХУ по приложни изкуства "Свети Лука" в столицата, а през 1989 г. - Националната художествена академия "Николай Павлович" като Магистър по изкуствата. Занимава се с рисуване и декорация от 1984 г. От пролетта на 2001-2011 г. работи като сътрудник на списание за интериор и дизайн "Идеален дом" и като декоратор към списание "Декор" - издание на "Идеален дом". Има осъществени десет самостоятелни изложби и множество участия в общи експозиции.

 


Последвайте или харесайте в-к "ДУМА" във ФЕЙСБУК   --> ТУК <--

Споделяйте нашите публикации.

 

 

 

 

Слагат 35 зарядни станции за електромобили на жп гарите

автор:Дума

visibility 4079

/ брой: 189

БНБ купи над 2 тона злато

автор:Дума

visibility 4024

/ брой: 189

МФ тегли още 300 млн. лв. заем

автор:Дума

visibility 4785

/ брой: 189

Зимните почивки поскъпват с 10-15%

автор:Дума

visibility 5194

/ брой: 189

Израел и "Хамас" се споразумяха

автор:Дума

visibility 4648

/ брой: 189

Фон дер Лайен оцеля след два вота

автор:Дума

visibility 5577

/ брой: 189

Макрон търси шести премиер за две години

автор:Дума

visibility 5152

/ брой: 189

Накратко

автор:Дума

visibility 3885

/ брой: 189

Няма такава държава

автор:Александър Симов

visibility 3838

/ брой: 189

Непокорен съм, но винаги в БСП

автор:Иво Атанасов

visibility 4440

/ брой: 189

Истинската ни сила е в грижата за хората

автор:Дума

visibility 4798

/ брой: 189

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ