04 Юни 2025сряда02:32 ч.

Министър Пешев: Новата зала за художествена гимнастика ще осигури най-добрите условия за подготовка и постигане на върхови постижения на нашите състезателки

автор:Дума

visibility 2913

Художествената гимнастика е спорт с големи традиции у нас. Сигурен съм, че реализацията на проекта за нова зала за художествена гимнастика ще осигури на нашите състезателки най-добрите условия за подготовка и постигане на върхови постижения. Това заяви министърът на младежта и спорта по време на представянето на концепцията за разширение на съоръжението на спортен комплекс „Раковски“.

Пешев посочи, че екипите на министерството и на Национална спортна база са си поставили за цел реализацията на проекта да стартира до края на годината. Средствата ще бъдат осигурени от бюджетите на ММС и НСБ.

Концепцията бе представена от архитект Ивайло Петков. Тя представлява надграждане на съществуващата зала, изградена през 1969 г. и модернизирана през 2005 г. Предвижда се изграждането на изцяло нов обем, конструктивно несвързан със съществуващите сгради, включващ тренировъчна зала с размери 70/28, както и зона за подготовка и почивка на състезателите. Новото съоръжение ще бъде функционално и комуникационно обвързано с наличните сгради и ще отговоря на последните изисквания за тренировъчна дейност и провеждане на състезания на Международната федерация по гимнастика.

„Това е един много специален ден за нас. Новото съоръжение ще се превърне в дом на художествената гимнастика. То ще разполага с всичко необходимо, от което имаме нужда. Благодаря на министър Пешев, защото още след встъпването му в длъжност имахме разговор, на който го запознах с проблема със залата, а той каза, че ще направи всичко възможно да бъде намерено решение“, каза президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева.

На представянето на проекта присъстваха заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов, вицепрезидентът на федерацията по художествена гимнастика Невяна Владинова, генералният секретар Росина Атанасова, треньорите Весела Димитрова и Бранимира Маркова, изпълнителният директор на Национална спортна база Пламен Манолов и др.  

ДКСБТ започва информационна кампания срещу спекулата

автор:Дума

visibility 598

/ брой: 98

Външният дълг нарасна с почти 4 млрд. евро за година

автор:Дума

visibility 622

/ брой: 98

Екотаксите за автомобили поскъпват до 24%

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 98

Русия преживя своя "Пърл Харбър"

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 98

В Скопие почетоха Дрангов за 2 юни

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 98

Опозиционер избран за президент на Полша

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 98

Накратко

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 98

Диагноза

автор:Александър Симов

visibility 607

/ брой: 98

Къде е ЦСКА?

автор:Марин Милашки

visibility 629

/ брой: 98

Три важни фактора

visibility 580

/ брой: 98

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ