09 Юли 2025сряда13:03 ч.

Регулаторите ще наблюдават мобилни оператори и куриери

/ брой: 117

автор:Дума

visibility 6276

Цените на мобилните оператори и пощенските и куриерските фирми ще бъдат следени от комисиите за защита на конкуренцията, за защита на потребителите и за регулиране на съобщенията, след като трите ведомства подписаха споразумение за сътрудничество срещу необоснованото повишение на цените на този вид услуги заради въвеждането на еврото като валута от 1 януари 2026 г.
Все още не е ясно какви са правомощията на регулаторите за санкции и как се решава дали цената е повишена правомерно или не. Комисията за защита на потребителите, например, влезе в остър съдебен спор с трите телекома относно забрана да вдигат цените си и дори поиска от Комисията за регулиране на съобщенията да им вземе лицензите, което обаче й беше отказано.
Не бива да допуснем възможността промяната на валутата в България да бъде използвана некоректно или със спекулативни цели, заяви председателят на КРС Иван Димитров. По думите му трите комисии ще следят секторът на комуникациите да не излезе от нормалната рамка на поведение. Стана ясно, че цените на мобилните услуги ще бъдат качени на портала на цените и всеки ще може да ги следи.
 Председателят на Комисията за защита на конкуренцията Росен Карадимов каза, че КЗК скоро ще започне и секторен анализ на пазара на телекомуникационни услуги.

Вертикалният газов коридор готов до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 159

/ брой: 124

70% от местните данъци събрани онлайн

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 124

НСИ отчита бум в продажбите на дребно

автор:Дума

visibility 141

/ брой: 124

ЕП облекчи изискванията към газовите хранилища

автор:Дума

visibility 140

/ брой: 124

Да мразиш, че и да искаш

visibility 151

/ брой: 124

Мъжество

автор:Марин Милашки

visibility 126

/ брой: 124

Имперските злини на САЩ

автор:Дума

visibility 129

/ брой: 124

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ