12 Юни 2025четвъртък16:45 ч.

Мелони и Макрон преодоляха различията

/ брой: 100

автор:Дума

visibility 8529

Италия и Франция ще работят заедно за една по-силна Европа, заявиха Джорджа Мелони и Еманюел Макрон след среща в Рим, предадоха агенциите. Ройтерс отбелязва, че между италианската министър-председателка и френския държавен глава е имало напрежение по въпросите за Украйна, търговията и отношенията със САЩ.
Радушното посрещане от Мелони на Макрон е било разтълкувано като знак за ново дипломатическо сближаване. Френският президент е искал да се увери, че той и ръководителката на италианското правителство са в състояние да продължат заедно напред, обяви Елисейският дворец.
"Срещата подчерта отчетливите сходства по европейския дневен ред за конкуренцията и благоденствието, като целите трябва да бъдат осъществени амбициозно и бързо", гласи съвместната декларация. В изявлението се споменава, че Мелони и Макрон са постигнали съгласие относно "необходимите условия европейските компании да се конкурират на равна нога".

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 430

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 439

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 368

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 415

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 424

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 438

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ