25 Юни 2025сряда21:47 ч.

Вилдерс напуска властта заради миграцията

/ брой: 99

автор:Дума

visibility 7483

Ръководителят на крайнодясната нидерландска Партия на свободата Герт Вилдерс обяви, че формацията му напуска управляващата 11 месеца коалиция. Причината е, че коалицията не е приела плана му за овладяване на миграцията. Вилдерс поиска приемането на план от 10 точки, който включва използване на армията и връщане на всички лица, търсещи убежище. 
Берлинският административен съд постанови, че решението на германското правителство да връща кандидати за убежище на границите на страната е незаконно, съобщи ДПА. Съдебното решение е удар за канцлера Фридрих Мерц, който обеща да затегне мерките срещу миграцията, отбелязва агенцията. Той отвърна, че решението може да ограничи енергичните мерки на правителството срещу миграцията, но няма да ги спре напълно.
Турски трафиканти са стреляли срещу гръцката брегова охрана край Агиос Фокас в Лесбос, след като са свалили там 25 нелегални имигранти. По-късно турският риболовен катер се е отправил към турския бряг.

Примирие между Израел и Иран

автор:Дума

visibility 788

/ брой: 114

Докладът за РСМ - без българските предложения

автор:Дума

visibility 867

/ брой: 114

Членство в НАТО - само чрез абонамент

автор:Дума

visibility 835

/ брой: 114

Накратко

автор:Дума

visibility 708

/ брой: 114

Силата е в мира

visibility 750

/ брой: 114

Без човещина нашият свят е изгубен

visibility 709

/ брой: 114

Политика и политиканстване

автор:Георги Миланов

visibility 544

/ брой: 114

Телевизионна радиация

visibility 803

/ брой: 114

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ