15 Октомври 2025сряда01:06 ч.

СНИМКА ИНА ЯНЕВА

Събраха 5000 лв. на благотворителен концерт на Валентин Велчев в Козлодуй

/ брой: 79

автор:Дума

visibility 10457

Повече от 5000 лв. бяха събрани на благотворителния концерт в Козлодуй, чийто специален гост бе младият певец Валентин Велчев, съобщиха организаторите от фондация "Искам бебе". 

Те ще подпомогнат ин витро процедура на местна двойка с репродуктивни проблеми. Лауреатът на "Пирин фолк" откри рецитала си с хита "Наздраве", който започва с подходящи за каузата думи: "Всеки чака чудо и магия." С баладата "Мамо" певецът поздрави всички майки и разплака препълнения салон на Народно читалище храм-паметник "Христо Ботев-1879". Накрая завърши с празничното хоро "От Враца до Дунава", превърнало се в химн на Северозападна България, а най-малките му почитателки не се сдържаха и се качиха да танцуват при него на сцената. Преди да обере овациите на публиката в Козлодуй, носителят на наградата "Певец на годината 2021" за дебют и номиниран за първата си грамофонна плоча "Аз съм Валентин" за "Албум на годината 2022", се разходи в крайдунавския парк и стигна до легендарния параход "Радецки". Компания му прави неговият малък Анди, на когото посвети последния си сингъл. В концерта се включиха местни състави - балет "Хаос", фолклорната танцова школа "Хоро" на Тодор Първолов, танцьорите на хореографа Радослав Иванов, група "Маша и Мечока" при ДГ "Радост", Светлин Миланов и други, научи ДУМА от Лео Богдановски. 

"Благодаря на Радина Велчева, Боряна Димитрова, Таня Видова, Милена Златкова и Елеонора Золина, че споделихме вълнението, сълзите и красотата на този ден. Благодаря, на всеки Човек, който замеси, нарисува или уши надежда за рожба на някой от нас. И, да, виновни сме! Виновни, че някой ден ще има една майка, която ще се изплаши от високата температура, ще слага лепенка на ожулено коляно, ще се вълнува на първия учебен ден, а ние ще сме благодарни на Вас, защото това се е сбъднало! Така се прави магия за щастие", сподели Здравка Гергова, координатор за ин витро и донорски програми в "Искам бебе" - Северозападна България.

Общините искат 5 г. преход за новото изчисление на такса "Смет"

автор:Дума

visibility 1897

/ брой: 191

VI блок на АЕЦ "Козлодуй" пак спира за ремонт

автор:Дума

visibility 1811

/ брой: 191

Митниците готови за еврото

автор:Дума

visibility 1761

/ брой: 191

Шефът на БНБ настоя за промяна във фискалната политика

автор:Дума

visibility 5846

/ брой: 190

Франция има ново правителство

автор:Дума

visibility 1626

/ брой: 191

Илияна Йотова е в Пекин на световна лидерска среща

автор:Дума

visibility 2017

/ брой: 191

Албания временно забрани тротинетките

автор:Дума

visibility 1975

/ брой: 191

"Хамас" освободи 20-те живи израелски заложници

автор:Дума

visibility 1871

/ брой: 191

Какво се случи?

автор:Александър Симов

visibility 1883

/ брой: 191

Неудобната тема

автор:Мая Йовановска

visibility 1872

/ брой: 191

Икономика на работещите, не на милионерите

автор:Дума

visibility 2011

/ брой: 191

Сини понеделници

автор:Димитър Събев

visibility 1817

/ брой: 191

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ