23 Април 2026четвъртък22:22 ч.

Австрия спира мрежите за деца до 14 години

/ брой: 74

автор:Дума

visibility 688

Австрийски експерти обсъдиха с представители на правителството планираната забрана за използването на социални мрежи от деца под 14 години. В дискусията участваха вицеканцлерът Андреас Баблер от Австрийската социалдемократическа партия, държавният секретар по въпросите на дигитализацията Александър Прьол от Австрийската народна партия и министърът на образованието Кристоф Видеркер от "НЕОС - Нова Австрия". 
Според министър Видеркер сами по себе си забраните не са достатъчни, нужно е обучение по медийна грамотност в училищата.  
Управителният съвет на Обединения училищен район на Лос Анджелис, САЩ, реши да ограничи използването на лаптопи и таблети във всички училища в района.

Има риск месото с антракс да е разпространено

автор:Дума

visibility 605

/ брой: 74

Служебният кабинет вади 1,4 млрд. евро от ББР

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 74

НСИ отчете по-голям дефицит от МФ

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 74

Рекорден ръст на имигрантите в ЕС

автор:Дума

visibility 569

/ брой: 74

Гърция дава извънредно по 150 евро на дете

автор:Дума

visibility 562

/ брой: 74

Австрия спира мрежите за деца до 14 години

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 74

Тухла от замъка

автор:Ина Михайлова

visibility 573

/ брой: 74

По-стръмното стъпало

visibility 563

/ брой: 74

Слънчогледите

visibility 533

/ брой: 74

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ