22 Октомври 2025сряда19:57 ч.

Снимка sportal.bg

"Рибен" скандал избухна в баскетбола

/ брой: 197

автор:Дума

visibility 419

Рилски спортист сътвори един от най-големите глуповати скандали в баскетбола в последните години. За мача с Черно море организаторите от Самоков се подиграха със съперника. Вместо да им изпишат имената, съставът на гостите от Варна беше представен като рибно меню.
Така №5 бе попче, №6 - каракуда, №7 - шаранче. На видео стената бяха изброени още мрена, пъстърва, костур, кефал, паламуд, сом и още популярни по нашите ширини риби. Някои от тях дори не са соленоводни.
"Сомът не беше в играта. Не беше концентриран, трябваше да му махна някоя друга люспа. Каракудата пък направи много грешки. Тази каракуда се измори", опита да се пошегува наставникът на Черно море Васил Евтимов, след което продължи сериозно: "Това, което направиха, беше доста некоректно. От 35 години съм в баскетбола и за първи път виждам такова нещо. Казах на домакините, че това не отговаря на имиджа на клуба им. До момента никога не съм си позволил да обидя някого. Тези неща нямат място в баскетбола."
"Това не трябва да се случва. Трябва да има феърплей помежду ни. Ще разберем кой е виновен и той ще си понесе последствията", добави треньорът на Рилецо Любомир Киров.
"Ръководството предприе незабавни дисциплинарни мерки, лицето ще бъде санкционирано с финансова глоба и ще получи официално предупреждение съгласно вътрешните правила. Неуместната шега е резултат от лична инициатива на служител, отговарящ за визуализацията на мача. Тази постъпка по никакъв начин не отразява позицията и ценностите на клуба", обяви президентът на Рилски спортист Петър Георгиев.
Самият мач завърши с победа с 96:84 за домакините.

Такситата в София поскъпват с 18,6%

автор:Дума

visibility 1894

/ брой: 197

Бюджетният дефицит на България стигна 3% през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1938

/ брой: 197

Търсенето на жилища изпреварва предлагането

автор:Дума

visibility 2090

/ брой: 197

45% от чиновниците у нас обядват за над 10 лв.

автор:Дума

visibility 1796

/ брой: 197

Кремъл: Няма дата за среща Путин - Тръмп

автор:Дума

visibility 2027

/ брой: 197

Австрия и Швеция засилват мерките срещу мигрантите

автор:Дума

visibility 2213

/ брой: 197

Испания възобнови дебата за смяната на часа

автор:Дума

visibility 2082

/ брой: 197

Колумбия отзова посланика си в САЩ

автор:Дума

visibility 2127

/ брой: 197

Пиротехника

автор:Александър Симов

visibility 1742

/ брой: 197

Голямата картина

visibility 1761

/ брой: 197

Предсказуем резултат

visibility 1784

/ брой: 197

Младите гласове за пътя на България

автор:Дума

visibility 1983

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ