08 Октомври 2025сряда13:52 ч.

Транспортният министър: Ликвидираме ДАИ

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 1341

"Държавната автомобилна инспекция няма работа на пътя. Ликвидираме тази инспекция, повече те няма да бъдат на пътя, няма да контролират и с това приключваме разговора. Контролните функции на автомобилните инспектори на пътя могат да бъдат поети от МВР". Това каза по бТВ вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов.
Контролните функции, за които автомобилните администрации в цяла Европа са задължени с регламенти и директиви, ще си останат отново към автомобилната администрация, разясни Караджов. Той обяви, че вече се работи и върху предложение за законови промени, които могат да бъдат готови до края на следващата седмица, а до края на годината да бъдат разгледани и от Народното събрание.
Повод за подготвяните промени стана случаят с двамата инспектори от Изпълнителната агенция „Автомобилна администрация“, обвинени за искане и получаване на подкуп от превозващи техника за концерта на Роби Уилямс в София на 28 септември. За осем месеца, през което време е новото ръководство на агенцията, са уволнени десетима души. "Имаме подадени сигнали, фирми от бранша са се оплакали, че към тях се подхожда с тормоз, с рекет или с искане за подкупи, т. нар. такса спокойствие. Ние сме проверили техните сигнали. Нямаме документ, с който да отидем в Прокуратурата. Няма възможност да им търсим юридическа отговорност. Уволняваме ги", посочи още министър Караджов.

Община Несебър одобрила строежите в "Елените"

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 187

Време е за справедлива промяна на данъчната система

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 187

Атанас Запрянов: Изгубихме месеци да разглобяваме Ф-16

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 187

Годишните разходи при бързите кредити стигат до 200%

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 187

Най-големият риск при въвеждането на еврото е от злоупотреби

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 187

Предлагат да се вдигне максималната помощ за малки фермери

автор:Дума

visibility 377

/ брой: 187

НАП улеснява подаването на справки и декларации за ДДС

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 187

Притискат Макрон да подаде оставка

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 187

Чешкият президент увещава Бабиш да подкрепя Киев

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 187

Гърция намалява помощите за мигранти

автор:Дума

visibility 356

/ брой: 187

И Германия е за забрана на телефоните в час

автор:Дума

visibility 363

/ брой: 187

Милионерски паранои

автор:Александър Симов

visibility 346

/ брой: 187

ЕС изгуби Чехия

автор:Таня Глухчева

visibility 355

/ брой: 187

Вредно е БНТ да стои с директор без мандат

visibility 384

/ брой: 187

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ