20 Октомври 2025понеделник22:04 ч.

Социалисти от Русе и Разград със съвместна инициатива по почистване на паметника на загиналите ремсисти край с. Бъзън

автор:Дума

visibility 5050

Социалисти от Русе и Разград заедно положиха цветя на паметника на загиналите ремсисти край с. Бъзън и почистиха зоната около него. Участие взеха над 30 членове и симпатизанти на Българската социалистическа партия от двата областни града като специални гости бяха народният представител Биляна Иванова, кметът на  Русе Пенчо Милков, председателят на Общински съвет – Русе акад. Христо Белоев, председателят на Общинския съвет на БСП – Русе Иван Иванов, председателят на Областния съвет на БСП – Русе Тодор Йорданов, председателят на Областния и Общинския съвет на БСП – Разград Николай Пенчев, както и организационният секретар на Изпълнителното бюро на БСП – Разград Павел Русев.

Съвместната инициатива по почистването му, както и на района около него се организира за пореден път от двата областни града и събира на едно място десетки леви хора. Преди да поднесат цветя и да почетат паметта на убитите, социалистите почистиха района като събраха отпадъци, достатъчни да напълнят два контейнера за строители отпадъци.

„Преди дни празнувахме 81 години от победата над човеконенавистния фашизъм. Спомнихме си за онези герои, които не пожалиха себе си и се изправиха срещу ужаса на кафявата чума, за да ни има нас днес. Едни от тях са точно тези четири смели момчета - ремсистите Димитър Цанев, Димитър Георгиев, Стефан Кулов и Цоньо Каракашев, разстреляни тук на 22 януари 1944г.“, каза Павел Русев пред събралите се социалисти.

Приветствие отправиха и общинските председатели на БСП – Русе и БСП – Разград. Николай Пенчев сподели, че като разградчанин е горд, че смели и доблестни хора като младите момчета, чието дело почитаме днес, са родени и развивали своята дейност в Разград и околията. „Наш дълг е да пазим спомена за Димитър Цанев, Димитър Георгиев, Стефан Кулов и Цоньо Каракашев и да го предаваме на идните поколения“, каза той.

Иван Иванов припомни, че благодарение на отдадеността на леви хора като тях днес живеем свободни от фашизма. „Тези млади момчета са живеели с идеала за свободна страна, която развивайки се гарантира солидарността и равенството в обществото. Да следваме завета им и да се стремим към този идеал е най-малкото, което можем да направим днес“, посочи Иванов.

43 000 души прекъснали образование през 2024 г.

автор:Дума

visibility 1318

/ брой: 195

Ден на траур в Созопол заради катастрофа

автор:Дума

visibility 1296

/ брой: 195

България получи още два самолета Ф-16

автор:Дума

visibility 1266

/ брой: 195

Рибата поскъпва заради намален улов

автор:Дума

visibility 1283

/ брой: 195

Най-големите загуби на вода у нас гонят 90%

автор:Дума

visibility 1354

/ брой: 195

Чуждите инвестиции у нас са паднали с 11% за година

автор:Дума

visibility 1324

/ брой: 195

Служители на железниците крали ябълки, вместо да ремонтират релсите

автор:Дума

visibility 1421

/ брой: 195

В Киев: Зеленски се върна от САЩ с празни ръце

автор:Дума

visibility 1459

/ брой: 195

Атина раздава безплатни ваучери за зимна почивка

автор:Дума

visibility 1257

/ брой: 195

Атака срещу партията на полския премиер

автор:Дума

visibility 1287

/ брой: 195

Накратко

автор:Дума

visibility 1259

/ брой: 195

Нация от наематели?

автор:Мая Йовановска

visibility 1244

/ брой: 195

Недоуменията на пълен левак

автор:Юри Михалков

visibility 1270

/ брой: 195

Така започва полудяването и самообожествяването

visibility 1437

/ брой: 195

Най-хуманното и най-истинското предложение

visibility 1187

/ брой: 195

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ