07 Август 2026петък07:49 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Днес - 18 градуса, в петък пак сняг

автор:Дума

visibility 1042

Почти пролетни температури и слънце ще ни радват тази седмица. Вторникът започва с минимални положителни градуси, а максималните ще стигнат на места 18 градуса. Ще духа слаб до умерен вятър. По Черноморието ще има по-силни пориви на вятъра, температурите отново ще са високи - до 15 градуса.
В планините ще е предимно слънчево. Ще духа умерен, по билото на Стара планина силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8, на 2000 метра – около 1 градус.

Топлото време ще продължи до края на работната седмица. Слънце, топъл вятър и ясно време ни очакват в сряда и четвъртък, температурите ще са с два-три градуса по-ниски от днес.

В петък срещу събота в Западна България ще вали сняг, а в Източна България – дъжд. Първите дни на февруари ще са с по-ниски температури и без слънце.

Евростат: Делът на България в БВП на ЕС е 0,6 %

автор:Дума

visibility 1071

Дясното давене в плиткия Дунав

автор:Юри Михалков

visibility 942

Карикатура на деня - 06.08.2026 г.

автор:Дума

visibility 936

Революцията на богатите срещу бедните

visibility 1263

Възкресителите на българския фашизъм

автор:Александър Симов

visibility 1158

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ