04 Юли 2025петък09:46 ч.

НАП и АПИ питат хората доволни ли са от тях

/ брой: 120

автор:Дума

visibility 3632

Националната агенция за приходите пусна анкета за оценка на контролната дейност на НАП. Съобщение с електронна препратка - линк за попълване на анкетата, ще бъде изпращано на фирми и граждани, чиито проверки или ревизии са приключили през първото тримесечие на тази година. Проучването ще бъде провеждано периодично за всяко тримесечие, обявиха от приходната агенция.
Целта на НАП е да получи обратна връзка от гражданите и бизнеса за хода на контролните производства и проявените комуникативни и професионални умения от служителите на приходната агенция. Резултатите от проучването ще бъдат ползвани за подобряване на обслужването и намаляване на административната тежест при извършване на проверки и ревизии.
Междувременно социологическата агенция "Естат" спечели търга, обявен от Агенция "Пътна инфраструктура", за проучване на удовлетвореността от пътищата. Освен за качеството на пътищата, проучването ще изследва репутацията на АПИ и възприятията за работата й, както и ще събира данни за пътните такси.
Срещу сумата от близо 200 000 лв. от изпълнителя се очаква да предаде три доклада - встъпителен, междинен и окончателен, като окончателният е изрично ограничен до 30 страници. Ще се предава и резюме.
Щедрата поръчка за проучване на общественото мнение, както и целият проект за осъвременяване на стратегия, която периодично се пренаписва, бе обявена през март. Последната стратегия за пътната инфраструктура изтече през 2022 г. Новата стратегия за развитие на пътната инфраструктура се финансира по оперативна програма “Транспортна свързаност” 2021-2027. По същата програма, само че през предходния програмен период 2014-2020 г., бе финансирано изготвянето на сходен стратегически документ - Интегрирана транспортна стратегия до 2030 г. За подготовката й бе отпуснато финансиране в размер на 3,4 млн. лв. 
Проектът за проучването и стратегията за развитие на пътната инфраструктура се финансират от Европейския съюз с над 7 милиона лева.

Теменужка Петкова: Събрали сме с 3,26 млрд. лв. в повече

автор:Дума

visibility 576

/ брой: 120

НАП и АПИ питат хората доволни ли са от тях

автор:Дума

visibility 1924

/ брой: 120

Изпреварваме Гърция и Испания по чистота на водите

автор:Дума

visibility 803

/ брой: 120

Белгия възражда минната индустрия

автор:Дума

visibility 1078

/ брой: 120

Гърция въведе такса "Остров" за туристите

автор:Дума

visibility 923

/ брой: 120

Жега в Европа, студ в Латинска Америка

автор:Дума

visibility 1429

/ брой: 120

Лъжица катран по бялата престилка

автор:Аида Паникян

visibility 1466

/ брой: 120

Тъмни облаци надвисват над бюджета

visibility 1677

/ брой: 120

Първи дом за младите - мисия невъзможна

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 120

Странна работа

автор:Таня Джаджева

visibility 1804

/ брой: 120

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ