18 Октомври 2025събота01:53 ч.

Румъния взема мерки срещу лошото време

Средиземноморски циклон удря Гърция и Турция

/ брой: 188

автор:Дума

visibility 218

Властите в Букурещ и в окръзите Гюргево, Яломица, Констанца и Кълъраш решиха всички училища и детски градини да бъдат затворени днес заради очакваното лошо време, съобщиха румънски медии. Същото решение взеха и три университета в столицата. Метеоролозите прогнозираха поройни дъждове, силен вятър и повишен риск от наводнения.
Червен код е обявен за Букурещ и за изброените окръзи, плюс окръг Илфов. 
Столичани са призовани да избягват придвижването навън в четвъртък, особено в по-натоварените зони и местата, които биха могли да се наводнят.
През Румъния преминава средиземноморски циклон, обясни шефката на Националната служба по метеорология Елена Матееску, която посочи, че "през следващите дни ще вали три пъти повече, отколкото е нормално за целия октомври". 
Към жителите се отправени препоръки да избягват дейностите на открито, да затворят и обезопасят прозорците и вратите на жилищата, да избягват стоенето под дървета, стълбове или рекламни пана, да не докосват паднали на земята електрически кабели, да не преминават през реки и да не стоят на бреговете им. В черноморския окръг Констанца властите поставиха чували с пясък в ниските зони на града, за да предотвратят събиране на вода и евентуални наводнения.
Циклонът, който вилнее над Гърция, засегна островите в Егейско море. Силен вятър и проливни дъждове създават затруднения за трафика по островите. На места са наводнени участъци от пътната мрежа. Крит е с екстремни метеорологични условия поради наводнени пътища. Гръмотевични бури се очакват в северната област Еврос. Властите препоръчват да се пътува само при крайна необходимост, с изправни автомобили. Очакваше се до края на вчерашния ден да спрат дъждовете в цялата област Солун. Няма проблеми с морския трафик, фериботите се движат по разписание.
Властите в Турция обявиха оранжев код в 4 окръга и жълт код в други 52 заради бурите, гръмотевиците, силния вятър и валежите, които се очакваха.

Променете Конституцията

автор:Дума

visibility 714

/ брой: 194

Москва: Подготвя се саботаж срещу „Турски поток“

автор:Дума

visibility 746

/ брой: 194

Тръмп разреши операции на ЦРУ във Венецуела

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 194

Накратко

автор:Дума

visibility 664

/ брой: 194

Само традиция ли

автор:Евгени Гаврилов

visibility 738

/ брой: 194

Вместо „манджа“ само „подправки“

автор:Юрий Борисов

visibility 686

/ брой: 194

Родолюбци в спорта

visibility 688

/ брой: 194

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ