21 Октомври 2025вторник12:09 ч.

СНИМКА: БТА

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова поздрави българските лекари с професионалния им празник

автор:Дума

visibility 20786

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова поздрави българските лекари с техния професионален празник, който отбелязват в деня на свети Йоан Рилски Чудотворец, съобщиха от пресцентъра на парламента.

Изборът Ви да бъдете лекари е решение да се посветите всеотдайно на грижата за живота и здравето на своите пациенти, да дадете своите сили, енергия и познания в името на доброто, отбелязва председателят на парламента. Наталия Киселова подчертава, че няма друга професия, която да изисква толкова голяма съпричастност, самодисциплина и отдаденост, но и която да носи удовлетворение и радост от постигнатото в грижата за човека и неговото добруване.

Днес всички ние се обръщаме към Вас с искрена благодарност за усилията, които полагате в името на живота, и с пожелания да продължавате все така всеотдайно и компетентно да се грижите за болните, посочва Наталия Киселова. Вашият професионализъм и висок морален и обществен дълг не остават незабелязани и вярвам, че те са в основата на доверието и уважението на българските граждани към нашите лекари и специалисти, добавя тя.

„Нека Свети Йоан Рилски да бди над Вас и направлява делата Ви в името на живота, здравето и благоденствието на сънародниците ни“, пожелава председателят на Народното събрание. Бъдете здрави, бъдете удовлетворени от благородната мисия, на която сте се посветили, и се радвайте на много лични и професионални успехи, добавя Наталия Киселова в поздравлението по повод Деня на българския лекар.

Европрокуратурата разкри фиктивна мидена ферма край Емине

автор:Дума

visibility 114

/ брой: 196

Арестуваха убиеца на 15-годишното момче в мола

автор:Дума

visibility 113

/ брой: 196

Полицейска акция затвори Община Пловдив

автор:Дума

visibility 113

/ брой: 196

Над 41% е натрупаната инфлация за петилетка

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 196

Над 41% е натрупаната инфлация за пет години

автор:Дума

visibility 110

/ брой: 196

Всеки трети работодател планира нови назначения

автор:Дума

visibility 111

/ брой: 196

Кристин Лагард: България ще има пълноправен глас в еврозоната

автор:Дума

visibility 121

/ брой: 196

Приеми условията на Путин

автор:Дума

visibility 112

/ брой: 196

ВМРО-ДПМНЕ спечели в 53 от 80 общини

автор:Дума

visibility 112

/ брой: 196

САЩ се заканиха и на Колумбия

автор:Дума

visibility 119

/ брой: 196

Накратко

автор:Дума

visibility 96

/ брой: 196

Трагедия

автор:Барбара Пейчинова

visibility 101

/ брой: 196

Свръхочаквания

visibility 99

/ брой: 196

Майсторът на усмивката и иронията

автор:Дума

visibility 20

/ брой: 196

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ