13 Юли 2025неделя19:51 ч.

Погасяват близо половин милиард от задълженията на АПИ към пътни фирми

/ брой: 96

автор:Дума

visibility 6233

Правителството осигури за Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) 444 789 300 лева за 2025 г. Основната цел на тези средства е да се погасят дългогодишни задължения към фирми, поддържащи републиканската пътна мрежа. Друга част ще отидат за индексации на договори, свързани с полагането на маркировка и пътни знаци.
Средствата се отпускат с правителствено постановление като допълнителен разход по бюджета на МРРБ. Необходимият финансов ресурс се осигурява за сметка на предвидените разходи по централния бюджет за 2025 г.
През февруари ресорният министър Иван Иванов съобщи, че ще се нуждае от поне 1,8 млрд. лв., за да се разплати по задължения от 2024 г.
3 млн. лв. от общия финансов ресурс от над 444 млн. лв. ще отидат за изплащане на изпълнени кадастрални и геодезически дейности. Останалият ресурс е за изплащане на задължения, част от които просрочени, по сключени спогодби за изпълнени дейности по договорите за поддържане на републиканската пътна мрежа. Ще се погасят и част от задълженията към изпълнителите, формирани от главници по неразплатените фактури по други договори за поддържане на РПМ, както и на лихвите за забава по тях. Предвижда се дължимите суми по тези договори да се изплащат поетапно през 2025 г. от август до ноември. Друга част от средствата са за индексации, т.е. увеличение на стойността на договори за поддържане на РПМ, доставка и монтаж на ограничителни системи за пътища, полагане на хоризонтална маркировка и производство, доставка и монтаж на пътни знаци. Отново не е ясно каква е точната сума, предвидена за това.
Преди дни кабинетът отпусна 238 млн. лв. за индексации и по жп проекти.

Засилват контрола върху ЕРП-та

автор:Дума

visibility 6256

/ брой: 126

Нови правила при "Гражданска отговорност"

автор:Дума

visibility 4288

/ брой: 126

Горски служители блокираха пътя при Кресна

автор:Дума

visibility 4948

/ брой: 126

Еврокомисията оцеля

автор:Дума

visibility 5834

/ брой: 126

Мащабни горски пожари на Балканите

автор:Дума

visibility 4282

/ брой: 126

САЩ изпратиха оръжия за Украйна

автор:Дума

visibility 4351

/ брой: 126

Тупик

visibility 5911

/ брой: 126

Измамите предстоят

visibility 5190

/ брой: 126

Европестене от разум

автор:Юри Михалков

visibility 6103

/ брой: 126

Копнеж по нови неща

visibility 6049

/ брой: 126

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ