23 Юли 2025сряда13:03 ч.

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

/ брой: 128

автор:Дума

visibility 4285

Френската затворническа служба започна разследване, след като 20-годишен затворник е избягал от затвора Лион-Корба, скрит в чанта с дрехи на свой съкилийник, освободен след изтърпяване на присъдата си. "Той се е възползвал от освобождаването на съкилийника си, за да се скрие в багажа му и да напусне сградата", гласи изявление на затворническата администрация.
Директорът на френската затворническа служба Себастиен Ковел заяви, че бягството е резултат от "натрупване на грешки" и "поредица от сериозни пропуски".
Прокуратурата в Лион е започнала собствено разследване, паралелно с вътрешната проверка на затворническата система.
Младежът излежавал няколко присъди и е разследван по дело, свързано с организирана престъпност. 
По-късно през деня полицията съобщи, че е заловила мъжа в село в Южна Франция.

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 218

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 223

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 230

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 209

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 222

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 214

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 222

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ