22 Февруари 2026неделя16:48 ч.

Снимка Архив на МФФ "Витоша"

16 държави участват във фестивал "Витоша"

Двайсет и шестото издание на фолклорния форум представя групи и ансамбли от 5 континента на 11 сцени в столицата

/ брой: 133

автор:Дума

visibility 3495

Международният фолклорен фестивал "Витоша" се завърна още по-цветен, още по-зрелищен и още по-мащабен. В рамките на шест дни фолклорни ансамбли и групи от 16 държави ще потопят софиянци в магията на танца чрез автентичните изпълнения на своите народи. На 11 сцени в столицата любовта към танца ще обедини танцьори от пет континента, които ще пренесат зрителите на фестивал "Витоша" в света на своите автентични танц, култура и идентичност. Жители и гости на столицата ще могат да се насладят на колорита на Сингапур, пъстротата на Бразилия, ритмите на Грузия и Аржентина, многоцветните костюми на Мексико и Индия и множество други интересни участници и събития.
За първи път в историята на фестивала организаторите са подготвили безплатни уроци по танци. Това ще се случи по време на Международния арт базар на площад "Знаме на мира" в кв. "Павлово" между 13 и 15 юли. Любителите на различните култури, музика и танци ще могат да се срещнат с виртуозните двойки от всички страни-участнички и да разучат различни стъпки и движения.
Публиката ще бъде зарадвана и с традиционния за фестивал "Витоша" конкурс "Мома Вита и момък Люлин", на който чуждестранните гости ще премерят танцовите си умения в ритъма на българската ръченица.
Колоритни дефилета, базар на изкуствата и занаятите, концерти на български и чуждестранни ансамбли, танцови конкурси, фотоизложба и ръчно изработени сувенири на български автори са част от разнообразните атракции. Те ще се проведат на централната сцена парк-театър "Борисова градина", в "Кино Кабана" и на сцените на фестивала в район "Витоша" - в кварталите "Павлово", "Бояна", "Княжево", "Драгалевци", "Симеоново", Владая и Мърчаево.
Организатори на МФФ "Витоша" са Столичната община - Район "Витоша", НЧ "Витоша-1951", Сдружение "Международен фолклорен фестивал Витоша", ФТА "София-6", с подкрепата на Столичната община.
Дефиле на участниците във фестивала ще се състои на 12 юли от 18 ч. от площад "Св. Неделя" по бул. "Витоша" до НДК. Пълната програма на форума може да се намери на www.festivalvitosha.com.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 6003

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 8795

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 6646

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 7181

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 5708

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 7268

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 7197

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 7379

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 8004

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 6369

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ