23 Февруари 2026понеделник17:11 ч.

17 вторични труса в Пловдив

/ брой: 114

автор:Дума

visibility 1768

17 вторични труса са регистрирани след земетресението в Пловдив от 4,3 по Рихтер в понеделник вечер. Голяма част от тях не са били усетени от хората, защото са били с магнитуд до 2 по Рихтер, каза сеизмологът от БАН Пламена Райкова. По думите й най-силният вторичен трус е бил 2,4 по Рихтер. Райкова посочи, че случилото се не е необичайно за района. "Районът в исторически и съвременен план е сеизмичен. През 1928 г. е имало трус с магнитуд 7,1 по Рихтер. В последните години пък наблюдавахме няколко земетресения с магнитуд между 4 и 5 по Рихтер. Реализацията на трус обикновено е съпроводена със силен тътен", каза още тя.
Системата за ранно предупреждение при извънредни ситуации и бедствия BG-ALERT не е била задействана. Александър Джартов, директор на "Пожарна безопасност и защита на населението обясни, че получените съобщения на мобилните телефони са от платформата на Google за известяване. Системата е предназначена да известява в случаите, в които има предварителна информация, че предстои да се случат определени събития или явления.

БСП избра ново Изпълнително бюро

автор:Юлия Кулинска

visibility 481

/ брой: 36

ЦИК призова Цицелков да напусне и Обществения й съвет

автор:Дума

visibility 450

/ брой: 36

БСП винаги е била и ще продължи да е гласът на хората на труда

автор:Дума

visibility 342

/ брой: 36

Отмениха забраната за технически преглед при неплатени глоби

автор:Дума

visibility 524

/ брой: 36

Половината европейци не могат или не желаят да си купят жилище

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 36

Само три банки нямат такса за разплащателна сметка

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Енергийният министър не изключва софтуерен проблем в електромерите

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 36

Хиляди домакинства са без ток в Румъния

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 36

И Берлин планира мерки за социалните мрежи

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Намалява броят на мигрантите в Австрия

автор:Дума

visibility 483

/ брой: 36

Лекарите в Гърция плашат с протести

автор:Дума

visibility 481

/ брой: 36

Опасна милитаризация

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 36

Кристин Лагард се готви да се оттегли предсрочно от ЕЦБ

visibility 416

/ брой: 36

Не манипулацията, а съмнението убива демокрацията

visibility 598

/ брой: 36

Една сутрин в Китай, една година във Франция

visibility 347

/ брой: 36

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ