23 Октомври 2025четвъртък11:46 ч.

Снимка Министерство на транспорта

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

/ брой: 214

автор:Дума

visibility 5215

Допълнително споразумение за доставка на още 5 нови електрически мотрисни влака беше подписано днес от служебния министър на транспорта Красимира Стоянова и председателя на борда на директорите и главен оперативен директор на "Шкода Транспортейшън" и "Шкода Вагонка" Петър Новотни в София. То е допълнение на договор за доставка на 20 електрически мотрисни влака от "Шкода", подписан през септември.Така до края на 2026 г. страната ни ще има 25 нови влака, които ще обслужват по-натоварените направления в Северна България, сред които Варна - Русе, Варна - Горна Оряховица - Мездра, както и такива на по-близки разстояния като София - Сливница – Драгоман, каза транспортният министър.
Стойността на новите 5 електрически мотрисни влака е 127.8 млн. лева без ДДС. Договорът включва и поддръжка за 15 години, както и обучение на персонала. Новият подвижен състав е с капацитет от минимум 300 седящи места и скорост до 160 км/ч.
Срокът за доставка е 2 години. За първи път финансирането се осъществява от европрограмата "Транспортна свързаност" 2021 - 2027 г.

БСП решава за ротацията в неделя

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 198

Парламентът събра кворум

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 198

Радев върна закона за избора на шеф на разузнаването

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 198

19 лидери призовават за реформи на ЕС

автор:Дума

visibility 99

/ брой: 198

Стрелба и пожар край парламента в Белград

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 198

Нов обир на музей във Франция

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 198

Накратко

автор:Дума

visibility 75

/ брой: 198

Пълен кръг

автор:Александър Симов

visibility 85

/ брой: 198

Мили Боже, що за новини

/ брой: 198

Със схемички и хитрувания опитват да застроят "Бедечка"

автор:Първан Симеонов

visibility 88

/ брой: 198

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ